KRUŽNI TOK OD 10. JANUARA: Kretanje centrom Obrenovca biće bezbednije i brže i za pešake i za vozače
OBRENOVČANI će uskoro moći brže da prolaze kroz pojedine delove ove prigradske opštine.
Foto GO Obrenovac
Radovi na izgradnji novog kružnog toka ušli su u završnu fazu, a kako najavljuju nadležni, ova raskrsnica posle 10. januara biće puštena u saobraćaj.
Trenutni vremenski uslovi pogoduju izvođenju građevinskih radova, koristi se svaki trenutak kako bi se svi radovi priveli kraju i kružni tok bio spreman za saobraćaj.
- Imali smo lepo vreme kada su radovi obavljani, svi radovi su urađeni kvalitetno, kako izmeštanje podzemnih instalacija, tako i na samom kraju pokrivanje završnim asfaltom - rekao je direktor Javnog preduzeća za izgradnju Obrenovca Slavko Berić.
U toku su radovi na postavljanju ulične rasvete na kružnoj raskrsnici.
Foto GO Obrenovac
- Na centralnom stubu, visine 12 metara, biće postavljena četiri reflektora sa video-nadzorom, a na svakom usporivaču, usmerivaču saobraćaja, nalaziće se po jedan stub ulične rasvete, sa po dva reflektora postavljena na visini od deset metara. U neposrednoj blizini, u svim pravcima ka kružnom toku, biće označeni pešački prelazi osvetljeni sa obe strane stubovima ulične rasvete visine osam metara - naveo je Berić.
Novoizgrađeni kružni tok u velikoj meri rešiće problem saobraćajne gužve u centralnom delu gradske opštine Obrenovac međutim, ova kružna raskrsnica podići će i nivo bezbednosti svih učesnika u saobraćaju.
- Neretko dobijamo pitanja čemu služe trouglasta ostrva na kružnom toku. Glavna namena je upravo usporavanje saobraćaja i samog ulaska u kružni tok, dok su izlazi iz kružnog toka širi, kako bi se omogućio bolji protok saobraćaja - objasnio je Berić.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSKA VOJSKA ZATVARA OBRUČ OKO KRASNOG LIMANA: Ukrajincima ostala samo dva-tri kanala snabdevanja
RUSKI operateri bespilotnih letelica uništavaju preostale kanale snabdevanja Oružanih snaga Ukrajine u Krasnom Limanu, izjavio je komandir posade izviđačkog drona 25. kombinovane armije grupe trupa „Zapad“, poznat pod kodnim imenom „Morjak“.
15. 07. 2026. u 16:04
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)