MUZEJU GRADA 1.300 KVADRATA: U Bulevaru Kralja Aleksandra otvoren novi izložbeni prostor u prestonici
PRESTONICA je dobila još jedan izlagački prostor u kome će se u narednom periodu organizovati izložbe savremenih domaćih i stranih umetnika.
Aleksandar Šapić i Jelena Medaković u novim prostorijama, Foto Beoinfo
Izložbom "Unplugged - umetnost bez struje" juče je svečano otvoren novi salon Muzeja grada u Bulevaru kralja Aleksandra 30.
Salon se prostire na 1.300 metara kvadratnih, a 400 kvadrata odvojeno je za umetnike koji će u narednom periodu izlagati svoja dela.
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić, sekretarka za kulturu Nataša Mihajlović Vacić i direktorka Muzeja grada Jelena Medaković juče su zajedno otvorili novi izložbeni prostor.
- Bez obzira na teška vremena, ne smemo da zaboravimo kulturu, jer narod koji ne brine o ovom segmentu ne vodi računa ni o svojoj budućnosti. Pokušaćemo da povećamo budžet za kulturu - rekao je Šapić.
Direktorka Muzeja grada Jelena Medaković rekla je juče da je ova kulturna institucija u deficitu sa izlagačkim prostorom. Nedostatak prostora uticao je na slabiju promociju savremenih umetnika. Novi prostor u Bulevaru kralja Aleksandra u narednom periodu biće spreman da publici predstavi dela sa savremene umetničke scene.
Na otvaranju gradonačelnik se dotakao i rekonstrukcije zgrade Muzeja grada u Resavskoj ulici. Kako je rekao, nada se da će tender biti završen do kraja godine.
MESTO SASTAJANjA
GRAD je Muzeju grada dodelio prostor u Bulevaru kralja Aleksandra kako bi bio pretvoren u novo mesto sastajanja ljubitelja umetnosti i umetnika. Kako je rekla direktorka Muzeja Jelena Medaković, u planu je da se ovde odvija konstantna izložbena aktivnost. Postavka koja je otvorila Salon, promoviše klasične slikarske tehnike i savremeni narativ.
Preporučujemo
ŠAPIĆ: "Novogodišnja rasveta neće biti upaljena kao svih ovih godina"
05. 09. 2022. u 17:29
ŠAPIĆ: Stanovi za pripadnike službi bezbednosti, jednog od četiri ključna stuba društva
22. 08. 2022. u 12:09
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)