DOPRINOS BOLJEM KVALITETU VAZDUHA BEOGRADA: Rekonstruisana kotlarnica Narodnog pozorišta
MINISTARKA zaštite životne sredine Irena Vujović obišla je danas radove na rekonstrukciji kotlarnice u Narodnom pozorištu u Beogradu, gde se nakon 30 godina konačno izbacuje mazut iz upotrebe, što će doprineti boljem kvalitetu vazduha u centru Beograda.
Foto: Ministarstvo zaštite životne sredine
Vujovićeva je radove obišla zajedno sa predsednikom Skupštine grada Beograda Nikolom Nikodijevićem, upravnikom Narodnog pozorišta Svetislavom Goncićem i izvršnom direktorkom za snabdevanje toplotnom energijom Beogradskih elektrana Ivanom Joksimović.
- Danas sam obišla radove na realizaciji izuzetno značajnog projekta za Beograđane i najvažniju ustanovu kulture u Srbiji. Narodno pozorište se 30 godina greje na mazut, a po završetku radova, preći će na sistem daljinskog grejanja. Već u sledećoj grejnoj sezoni, višedecenijski problem zagađenja iz ovog izvora će biti rešen, kako za 700 zaposlenih, za građane koji žive u neposrednoj blizini, tako i za hiljade ljudi koji svakodnevno prolaze pored Narodnog pozorišta, jer se ustanova nalazi u centru grada – rekla je Vujovićeva.
Prema njenim rečima, projekat je dobar primer zajedničkog rada, jer se realizuje na inicijativu Narodnog pozorišta, i uz podršku Ministarstva kulture, Grada Beograda i Beogradskih elektrana.
Vujović je istakla da je za rešavanje problema aero-zagađenja potreban čitav set mera, koje Ministarstvo zaštite životne sredine sprovodi širom Srbije.
- Slušali smo građane, znamo šta treba da radimo i imamo plan za unapređenje životne sredine. Nastavljamo da menjamo kotlarnice širom Srbije, da pošumljavamo, a obezbedili smo i subvencije za električna i hibridna vozila. Imamo odličnu saradnju sa Gradom Beogradom, i juče smo potpisali šest ugovora za projekte zamene kotlarnica u dva vrtića na Savskom vencu, Sportskom centru Voždovac, osnovnoj školi i domaćinstvima na teritoriji opštine Zvezdara, objektu opštine Rakovica i drugima koji su u nadležnosti lokalne samouprave. Važno je da svakim projektom ili akcijom unapređujemo kvalitet i podižemo svest građana o značaju zaštite životne sredine – rekla je Vujovićeva.
BONUS VIDEO:
SNS U RESNIKU: Uređivanje prostora oko jezera na Međunarodni dan reka
Preporučujemo
PRELAZAK NA EKOLOŠKA GORIVA: Potpisani ugovori u oblasti zaštite životne sredine
22. 03. 2022. u 16:24
VELIKI USPEH PROJEKTA „ZASADI DRVO“: Očuvanje planete u rukama eko-heroja
22. 03. 2022. u 10:00
KLIMATSKE PROMENE: IEA - Svetska emisija CO2 iz elektrana oborila rekord u 2021.
08. 03. 2022. u 21:53
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)