ALBANSKA PROVOKACIJA U PREŠEVU: Srbi napustili zasedanje jer im nije obezbeđen prevod
U OPŠTINI Preševo jutros u deset sati započela je konstitutivan sednica koju su dvojica predstavnika Srpske liste napustila, nakon potvrđivanja odborničkih mandata jer nije obezbeđen simultani prevod sa albanskog na srpski tokom konstitutivne sednice.

Foto: J.S.
Branko Trajković predsednik opštinskog odbora SNS -a i jedan od dvojice odbornika u ovom skupštinskom sastavu kaže za Novosti, da nije stvar u tome da li oni razumeju Albanski već u nepoštovanju.
Srpska lista našla se u opozicionim redovima zajedno sa srankom dosadašnjeg predsednika opštine Šćiprima Arifija, Alternativa za promene. Šiprimova stranka ima 14 mandata, dok Srbi imaju dva, tako da će po svemu sudeći u parlamentu opštine Preševo koje broji 38 odbornika biti opozicija.
Jučerašnjim sporazumom, većina u Skupštini postaju Pokret za reforme Samija Salihua (5 mandata), Demokratska partija Albanaca Ragmija Mustafe (9 mandata), Partija za demokratsko delovanje narodnog poslanika Šaipa Kamberija, u Preševu predvođena Arditom Sinani (7 mandata) i Demokratska unija Albanaca Nasera Azirija (1 mandat).
- Priča o svealbanskoj koaliciji sada ne pije vodu. Nisam optimističan da će dugo trajati ovakva vlast, a što se tiče ulaska Srba čini mi se da Albanci imaju ideju da traže reciprocitet sa Medveđom i da prosto trguju uticajem – smatra narodni poslanik SNS -a Nenad Mitrović.
Podsećamo vanredni lokalni izbori u Preševu održani su 28. marta, a glasalo je 18.499 od 41.847 upisanih birača, što je izlaznost od oko 45 odsto, veća nego prethodnih godina. Najviše glasova (6.020) i mandata (14) pripalo je partiji Alternativa za promene odlazećeg predsednika opštine Šćiprima Arifija, kome ostale partije zameraju dobru saradnju sa predsednikom Aleksandrom Vučićem.
Na izborima u Preševu učestvovala je i zajednička lista na kojoj su bili kandidati iz SNS, SPS, PUPS, SRS, JS, Pokreta socijalista i Srpske stranke Zavetnici.
Preporučujemo

ALBANCI U ŠOKU: Moćna poruka iz Austrije - Kosovo je Srbija! (FOTO)
08. 05. 2021. u 17:23

SKANDALOZNO: Albanci u Končulju skinuli srpsku zastavu i postavili albansku (VIDEO)
07. 05. 2021. u 21:23

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

"ĐEDOVI TE PROKLELI!" Veljko besan na prezimenjakinju, slavi Oluju
SIN pevačice Svetlane Cece Ražnatović, Veljko Ražnatović, važi za velikog rodoljuba, a sada ga je razbesnelo to što je jedna njegova prezimenjakinja učestvovala u godišnjici proslave "Oluje".
03. 08. 2025. u 10:36
Komentari (4)