HOTIJEVA VLADA PROGLAŠENA NEUSTAVNOM: Ustavni sud tzv. Kosova naložio raspisivanje novih izbora na KiM
USTAVNI sud tzv. Kosova prema pisanju prištinskih medija na alabanskom jeziku oborio je u ponedeljak uveče aktuelnu vladu Avdulaha Hotija i naložio raspisivanje novih izbora.
Foto: EPA
Naime, čin glasanja kojim je Hotijev kabinet dobio podršku, sud je proglasio neustavnim zbog čega na Kosovu moraju biti održani novi izbori i to najkasnije 40 dana od dana raspisivanja istih.
- Vlada Avdulaha Hotija dobila je u drugom pokušaju podršku 61 poslanika u kosovskom parlamentu, ali pošto je ustavni sud ključni glas proglasio ništavnim, kosovskom predsedniku je naloženo da raspiše nove izbore-podsećaju prištinski mediji dok politički savetnik Vjose Osmani, vršioca dužnosti predsednika privremenih prištinskih institucija Faton Peci najavljuje početak konsultacija sa političkim strankama radi određivanja datuma izbora.
"IZVEŠTAJI GENERALŠTABA SU NEISTINA, SVE JE IZGUBLjENO!" Ukrajinska vojska otkriva šta se dešava u paklu Pokrovska
UKRAJINSKE snage nastavljaju uporno da brane džep oko Pokrovska i Mirnograda, uprkos nemilosrdnim ruskim napadima koji sve više ugrožavaju linije snabdevanja i povećavaju rizik od potpunog okruženja-
06. 11. 2025. u 14:56
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"ONI SU TVOJE ŽRTVE!" Papa javno prozvao Trampa zbog situacija u "srpskom" gradu
PAPA Lav pozvao je na "duboko razmišljanje" o načinu na koji se migranti tretiraju u Sjedinjenim Državama, rekavši da su mnogi ljudi "duboko pogođeni" politikom masovnih deportacija.
06. 11. 2025. u 12:50
Komentari (0)