PREMIJERKA PORUČILA: Srbija spremna za nastavak dijaloga sa Prištinom
PREDSEDNICA Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da je Srbija spremna za nastavak dijaloga sa Prištinom na najvišem nivou, navodeći da od Brisela zavisi kada će se to dogoditi.
Foto: N. Skenderija
Ona je podsetila da su razgovori na tehničkom nivou nastavljeni.
-Mi smo spremni i zato smo imali tematsku sednicu vlade na kojoj su bili predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednik Skupštine Srbije Ivica Dačić. To je izuzetno dobar format s obzirom kakve ćemo izazove imati u 2021. godini i kada je reč o borbi protiv kriminala, borbi protiv korona virusa i u vezi sa Kosovom-rekla je Brnabić na TV Prva.
Premijerka je poručila da više nego ikada "moramo da zbijemo naše redove" i najavila da će ponovo zvati Vučića i Dačića na sednicu vlade da se o tim stvarima razgovara.
Brnabić je poručila da će se takve tematske sednice Vlade Srbije održavati jednom u tri meseca.
Preporučujemo
PRIŠTINA POTKOPAVA TEMELjE DIJALOGA: Petar Petković sa ambasadorom Grčke u Srbiji
03. 11. 2020. u 14:16
MINISTAR LONČAR: Nemačka se neće mešati u dijalog Beograda i Prištine
03. 11. 2020. u 12:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SNIMCI VELIKOG NAPADA NA KIJEV: NATO članica hitno digla avione, Rusi zasuli prestonicu raketama i dronovima (VIDEO)
RUSIJA je tokom noći 6. jula pokrenula talase raketa i dronova ka Kijevu i okolnom regionu, pri čemu je poginulo najmanje 10 ljudi, a najmanje 56 je povređeno, samo nekoliko sati nakon što je predsednik Volodimir Zelenski upozorio na još jedan veliki napad na prestonicu.
06. 07. 2026. u 07:49
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)