IZ AVIONA UBIJALI IZBEGLICE: Godišnjica bombardovanja kolone na Petrovačkoj cesti
06. 08. 2020. u 07:30
SUTRA, 7. avgusta, navršava se 25 godina od stravičnog bombardovanja izbegličke kolone na Petrovačkoj cesti, kod Bravskoga, između Bosanskog Petrovca i Ključa.
Upravo ovakovi monstruozni zločini ,bombardiranje zbjega ( pilot Perešin koji je pobjegao 4.god .iz JNA je jedan od njih ,heroj-poginuo ) ,streljanja žena, starci ,hendikipiranih u Dvoru ,miniranja svega po Krajini ,je za većinu Hrvata praznik ,slavlje ostvarenje životnog sna ,kako su juče izrekli jadni govornici !
To mogu samo Hrvati..Odsustvo bilo cega ljudskog i eticnog..Dali je to od "nedostatka povijesti" ili nedostatka vaspitanja i kulture..Tesko proceniti,,izgleda kao spoj svega toga povezano sa odsudstvom stida..I to kao i slicne "pobede" slave..Ogroman je mrak koji kulja iz hrvatske duse..
То је био НАТО тест, да Хрвати покажу да ли су спремни за пријем у ту злочиначку дружину. Положили су пријемни и наравно примљени.
kada na domacim sajtovima za letenje Tago6 i slicnim, citam kako se srbi u duhu laznog internacionalizma ,"dopisuju" sa hrvatima ,stresem se , i uvek ali uvek se setim poginule dece na Petrovackoj cesti ,od ustasa iz aviona ubijenih.
Žalosno je da Srbija nije bila u stanju da od 1995.do danas nije bila u stanju doznati imena pilota koji je upravljao MIG-om......niti je Hrvatska vojska imala puno pilota sposobnih da upravlaju tom letjelicom niti je aviona MIG 21 bilo puno.....još jedan pilot HRZ se proslavio raketirnjem mosta u Gradišci preko kojega su prolazile kolone izbjeglica iz Zapadne Slavonije ,poslije akcije "Bljesak".Šta je sa optužnicom za streljane oficire u Bjelovaru...zna se tko je "komandovao Zborom narodne garde u napadu na kasarnu....Srbija šuti kao što je šutjela i prvi dan "Oluje"i narednih dana kada nije željela da ili nije smjela da brani Srbe u Krajini.
Povezane vesti
VUČIĆ: Naše je da im kažemo da mi želimo pomirenje, mir uvek, ali poniženje nikada
PREDSEDNIK je rekao da od 2014. Srbija i Srpksa zajednički obeležavaju srpska stradanja, kao i da je na to izrazito ponosan.
04. 08. 2020. u 21:07 >> 21:15
SLOGA NARODA JE U KULTURI SEĆANJA: Banjaluka i Beograd šesti put obeležavaju stradanje u Hrvatskoj, u Sremskoj Rači biće otvoren spomen-park
AKCIJA hrvatske vojske "Oluja" bila je stravičan zločin, koji se može oprostiti, ali se ne sme zaboraviti. Srbiju i Srbe više niko neće ponižavati i nikada više neće biti pogroma srpskog naroda.
04. 08. 2020. u 19:48
TUĐMAN SPROVEO PAVELIĆEV PLAN: Uz mig Amerike, u “Oluji” zverski su likvidirani starci, stoka, skrnavljene su crkve i rušeni spomenici
SRPSKI narod u Srbiji, Republici Srpskoj i regionu danas se seća žrtava zločinačke hrvatske operacije "Oluja" 1995. godine.
05. 08. 2020. u 08:00
PARASTOS ŽRTVAMA ZLOČINAČKE AKCIJE OLUJA: U Banjaluci obeleženo 25 godina od egzodusa srba iz Republike Srpske Krajine
SLUŽENjEM parastosa u Hramu Hrista Spasitelja u Banjaluci danas je obeleženo 25 godina od egzodusa srpskog naroda iz Republike Srpske Krajine i zločinačke akcije hrvatske vojske i policije "Oluja".
05. 08. 2020. u 14:01
HRVATSKI PREDSEDNIK: Milanovićeva odlikovanja generalima HVO-u
DODELOM odlikovanja generalima koji su učestvovali u “Oluji” u Kninu je započelo obeležavanje 25. godišnjice od Oluje.
04. 08. 2020. u 22:54
Najnovije iz rubrike
Novi izbori, stara priča
SADA je već evidentno da će se za devet do deset meseci iduće godine održati parlamentarni, a i verovatno predsednički izbori u Srbiji.
26. 12. 2025. u 18:31
Vujić zahteva hitno stavljanje van snage nezakonitih rešenja predsednika VST
MINISTAR pravde Nenad Vujić smatra da postupanje predsednika Visokog saveta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića predstavlja otvoreno kršenje Zakona i Poslovnika o radu VST i nedopustiv čin licne samovolje, budući da je doneo rešenja o odbijanju prigovora izjavljenih na postupak izbora članova Saveta iz reda javnih tužilaca i to u situaciji u kojoj nije postojao ni propisani broj od 8 glasova članova Saveta za usvajanje dnevnog reda.
26. 12. 2025. u 18:28
VUČIĆEVA DECENIJA Godine izgradnje, rezultata: Dok su bivše vlasti obećavale, Vučić je obnavljao zemlju - više puteva nego za 67 godina
DOK su ranije vlasti govorile o planovima, strategijama i vizijama razvoja, aktuelna je razvoj pretvorila u kontinuiran proces, sa jasno vidljivim rezultatima: Srbija pod Vučićem izgradila više nego za prethodnih 67 godina!
26. 12. 2025. u 16:48
STAMENKOVIĆ PREUZEO ULOGU DIKTATORA U VST: Sam nezakonito odbio prigovore, slede žalbe Ustavnom sudu
PREDSEDNIK Visokog saveta tužilaštva (VST) Branko Stamenković ponovo je danas prekršio zakon o VST tako što je bez održavanja sednice Saveta na kojoj bi članovi imali mogućnost diskusije i rasprave, odlučio da sam odbije prigovore izjavljene povodom tužilačkih izbora i sam donese odbijajuća rešenja, saznaju Novosti.
26. 12. 2025. u 16:15
"PUTUJUĆI CIRKUS" Šešelj objasnio kako izgledaju protesti i šta Zapad želi
ZAPAD u liderima protesta u Srbiji vidi svoje poslušnike koji bi Srbiju svrstali u antiruski front, smatra zamenik predsednika SRS Aleksandar Šešelj.
26. 12. 2025. u 16:10
Komentari (6)