VUČIĆ NAKON TRAMPOVOG GOVORA U DAVOSU: Govor Fon der Lajenove je bio mnogo više strateški orijentisan nego njegov - To će biti istorija
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se iz Davosa.
Foto: Profimedia
Komentarisao je govor Donalda Trampa koji je slušao iz prvog reda.
- Sadržinski posmatrano Ursula je napravila novu ideološku platformu, to je njen najznačajniji govor. To je jedan od najbolje sastavljenih govora ikada. Za Trampa ne bih to tako rekao. On je veoma inteligentan i šarmantan. Govor Lajenove je bio mnogo više strateški orijentisan nego njegov - naveo je Vučić.
Tvrdi da će se građani Srbije iracionalno radovati Trampovim rečima o Grenlandu.
- Ja želim da budem gospodar neizgovorenih reči - kazao je Vučić.
- Mislim da će se Ursulin govor proučavati i da će to biti istorija - dodao je on.
- Pitanje je da li će Evropa to moći da usvoji ili ne. Nisam siguran da će to Evropa moći da izgura. Ona nam je rekla da je kraj sa zabludama, ovo je stalno stanje Amerike i naterani smo da formiramo samostalnu Evropu - rekao je on.
BONUS VIDEO:
VUČIĆ U PRVOM REDU U DAVOSU: Predsednik sluša Trampov govori
Preporučujemo
DAČIĆ RASKRINKAO LAŽI BLOKADERA: Policija je postupala visoko profesionalno
21. 01. 2026. u 21:35
PUKLI BLOKADERI: Pozvali na veliki skup u Beogradu, okupilo se nekoliko njih
21. 01. 2026. u 20:43
"MI IGRAMO SAMO U JEDNOM TIMU" Vučić: Postavićemo pet osnovnih ciljeva
21. 01. 2026. u 20:10
"PRED NAMA JE NOVA ERA" Vučić: Od sutra se istorija piše drugačije
21. 01. 2026. u 19:35 >> 20:02
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (7)