GOSPODINE PICULA, JESU LI OVO TE EVROPSKE VREDNOSTI? Jezivo ustaško divljanje u Splitu - Punom dvoranom odjekuje "za dom spremni" (VIDEO)
17. 01. 2026. u 08:45
GOREO je sinoć Split, bar kako se Hrvati hvale na mrežama. Goreo je - i to u najgorem mogućem svetlu - od ustaštva, ponovo, po ko zna koji put.
Povezane vesti
VELIČANJE USTAŠTVA I NDH - KRIVIČNO DELO: Narodna skupština Republike Srpske usvojila rezoluciju
NARODNA skupština Republike Srpske usvojila je na posebnoj sednici Rezoluciju o osudi i zabrani promovisanja i veličanja ideologije i simbola Nezavisne Države Hrvatske i ustaške, nacističke i fašističke ideologije.
17. 03. 2026. u 17:14
Najnovije iz rubrike
SAMI SA SOBOM NE MOGU: Blokaderi se tukli zbog zastave EU, dok su ulicama paradirali oblici života sa šlemovima Vermahta
U Novom Sadu je juče održan neprijavljen skup na kom su se, prema procenama Ministarstva unutrašnjih poslova, pojavili oko 7.800 blokadera koji su narušavali javni red i mir.
21. 06. 2026. u 22:34
BESRAMNO! Blokader bi da deli Srbiju? Bivši sudija Apelacionog suda na N1 otcepljuje Vojvodinu iz sastava države!
SAVO Đurđić, bivši sudija Apelacionog suda gostovao je na blokaderskoj N1 i tom prilikom govorio o blokaderskom skupu u Novom Sadu, gde je praktično podelio Srbiju, otcepivši Vojvodinu od teritorije naše zemlje, govoreći o kampovima i ljudima koji su se u njima okupili.
21. 06. 2026. u 21:44
BRNABIĆEVA DEMONTIRALA PICULU: Ubacite „zvučni top” u sve rezolucije i ne zaboravite dobro obučene pčele
PREDSEDNICA Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić odgovorila je na društvenoj mreži Iks izvestiocu Evropskog parlamenta Toninu Piculi, nakon što je on u svojoj objavi kritikovao njene izjave o navodnoj upotrebi zvučnog topa.
21. 06. 2026. u 21:04
Blokaderka se hvalila se velikim odzivom građana, a onda je usledio kadar koji je sve promenio
ONA je tokom govora sa bine poručila da je zadovoljna velikim brojem okupljenih građana, ali snimci sa lica mesta ne potvrđuju takvu sliku.
21. 06. 2026. u 21:01
BRITANSKI TELEGRAF RAZBIJA MIT O "ZVUČNOM TOPU" I "SARAJEVO SAFARIJU": Bez ikakvih dokaza mesecima su lažno presuđivali Vučiću
NAKON saopštenja Višeg javnog tužilaštva u Beogradu da su istrgom došli do dokaza da je laž o zvučnom topu planirana još u januaru, mesec i po dana pre blokaderskog skupa 15. marta, piše i britanski Telegraf. Njihov tekst prenosimo u celosti.
21. 06. 2026. u 20:41
Zeljko
17.01.2026. 09:15
Dok neki vide druge zemlje kao uzor, stvarnost pokazuje da se iza fasade često kriju ozbiljni problemi i nepravde. Država mora svoje izazove rešavati samostalno, bez spoljnih pritisaka.
Mik
17.01.2026. 09:26
Pustite ustasu
Branko
17.01.2026. 09:28
Picula nam duguje odgovor na ovo pitanje, baš ovako bi ga svaki Srbiin u Srbiji, ali i u Hrvatskoj sročio i upitao Piculu. EU ćuti, ne daj Bože da se u Srbiji nešto orilo ovako protiv Hrvata. Sto dopisa, upozorenje bi odmah pristiglo.
Legionar
17.01.2026. 09:33
Mislim da su gori nego devedesetih
Legionar
17.01.2026. 09:33
Picula će da ćuti za to
Legionar
17.01.2026. 09:34
Neko ide u svet, oni se vraćaju u srednji vek
Legionar
17.01.2026. 09:35
Bog pamti ako Evropa ne vidi
Legionar
17.01.2026. 09:36
To su te vrednosti koje prepoznaje Hrvatska
Marica
17.01.2026. 10:03
@Legionar - Picula Plenkovic Milanović cute to su za njih evropske natovske vrednosti mozda ce da se francuzi predomisle pa da im sada prodaju nove vojne avione rafale ako je Milanovic ubedi Makròna
ISTINA
17.01.2026. 10:07
Ovo naši sa vrha trebali su ga zvanično primiti i onda mu brutalno u lice kazati...njemu i toj EU o takvim događajima...podastreti snimcima(dokazima)...priupitati ih jel su to kriteriji za prijem u EU...koje Srbija ne ispunjava...praktički smo stopirani....da ceo svet to čuje a ne ovako...trala..la....bez veze i ikakvog efekta...!!!???
Kika
17.01.2026. 12:42
@ISTINA - Šta će nam Evropa,pa mi smo već u Evropi,samo što ne dozvoljavamo da nas pelješe.
zoran
17.01.2026. 10:09
... dobri su vam ovi plaćeni botovi. ... zar ne vidite da ste bedni.
susjed
17.01.2026. 11:02
Jadni Li Ste.. Rat nije poceo 1995-te...nego kad Su potomci popa djujica ocistili cijelu dinaruod hrvata...vratilismo se.. stoste mislili?
Duško
17.01.2026. 11:12
Svi znamo da vuk dlaku menja ali ćud ne. Nema zato mesta čuđenju i iznenađenjima. Jednom ustaša uvek ustaša. Neka nam Bog pomogne.
Ljubica
17.01.2026. 11:14
@zoran Vidimo da si ti,ustaški poltron, od toga nema bednije.
Vox
17.01.2026. 11:20
Da u Beogradu bude koncert i da se ori ,cetnici spremni, mislim da bi tog sekunda se oglasila EU da nam deli packe
Brana
17.01.2026. 11:47
Ako su ovo „evropske vrednosti“, onda je jasno zašto Vučić insistira na istini, sećanju i zaštiti srpskog naroda – bez dvostrukih aršina i ćutanja na ustaštvo.
branislav
17.01.2026. 11:55
Zveri u genima nose ubijanje a ohrabrene su jer nisu kažnjene za divljanje u NDH!!
Ćuti i vajna Evropa
17.01.2026. 12:08
..ma nista novo, nego da MI odugovlacimo sa ulaskom u bajnu EU, sve dok se ne raspadnu, a sve su prilike da je to uskoro! puca nato puca i eu...a onda nase vreme dolazi!!! mali misevi iz komsiluka ce da placu da budu sa Srbijom i uz Srbiju (e tu je najveci problem, zaboravljamo brzo!!!)
Kika
17.01.2026. 12:39
Đavo samo sanja,Split mu je bliži, bolje bi mu bilo da se ne pojavljuje u Srbiju,teroristi nam ne trebaju,pogotovo ne Hrvatski,božija kazna,dobiće svoje.
Errtzz
17.01.2026. 13:54
Hrvati ne mogu da budu veće ustase od Srba jer sve su to pokatoliceni Srbi
Zoran
17.01.2026. 16:04
Ovo je kamilica kod nas na proslavi Božića pevaju četničke pesme i mi se našli da nekoga kritikujemo.
Zoran
17.01.2026. 16:41
O ustasama i bolesnoj naciji netreba ni obracati paznju.Hrvati nemogu da se lece jer im je bolest neizleciva.Takve ni u ludnicu neprimaju i bog ce im suditi sigurno.
Van Helsing
17.01.2026. 23:51
Dok naše ulizice obijaju ustaške pragove, njihova fašistička država neguje ustaštvo i ustaške zločince, i svesno i namerno doji mržnjom i ustaškom politikom mlade ljude koji nisu ni rođeni za zadnjeg rata a o ndh znaju taman kol'ko i crnci u Etiopiji...