ANA BRNABIĆ IZ PARIZA: Odličan razgovor sa Makronom, zamolio me da prenesem pozdrave predsedniku Vučiću
PREDSEDNICA Narodne skupštine Ana Brnabić danas je nastavila posetu Parizu, gde je učestovovala na Pariskom mirovnom forumu tokom kog se sastala sa francuskim ministrom za evropske i inostrane poslove Žan-Noel Baroom.
Foto: Printskrin/Tv Prva
Brnabić boravi u Parizu gde je imala veliki broj sastanaka sa najvišim zvaničnicima. Ona je, govoreći za TV Pink istakla da je prezadovoljna načinom na koji je Srbija dočekana.
Francuska nam je, kako ona tvrdi, "pravi prijatelj i saveznik".
- Neverovatno dobro! Znaju svaki detalj o svakoj reformi na našem Evropskom putu. Najvažnija poruka je zagovaranje i lobiranje za otvaranje klastera 3! - rekla je Brnabić.
Jako dobar razgovor sa Makronom, zamolio me da prenesem pozdrave Vučiću, dodala je.
Kako je istakla, pokazana je i zainteresovanost za litijum.
- Jako je bio posećen panel, ljudi koji su želeli da čuju sve, nisu mogli da stanu u prostoriju. Želeli su da čuju za Srbiju, i smatraju ga za kredibilnog partnera. Vide nas kao bogatu zemlju, zemju sa potencijalima, zemlju koja treba da bude srećna koja ima ze količine litijuma - rekla je potom.
Najvažnija, i ključna tačka je da se završi studija o prpceni o uticaju na životnu sredinu.
- Naša zemlja, vode i vazduh moraju da budu zaštićeni. Najzanimljivije na tom panelu je bilo to da je projekat Jadar u prvih 13 projekata, za te kritične sirovine. Naglasak je na komunikaciji sa građanima, otvorenom i transparentnom - rekla je Brnabić.
Nećemo pristajati na kompromise, kaže Brnabić.
- Na panelu je učestvovala i bivša evropska komesarka za energetiku, kadri Simson, i ona je rekla da širom EU postoje protesti o takvim projektima. Rekla je da to nije ništa unikatno za Srbiju - dodala je ona.
Brnabić dodaje da je predsednik Francuske Emanuel Makron bio zainteresovana za zajedničke projekte sa Srbijom, a da teme u stvarima koje su unutar Srbije, nisu bile tema, niti je za to iko pitao.
Govoreći o najavama za 1. novembar, Brnabić kaže da je svađa svih sa svima u blokaderskom bloku prilično intenzivna.
- Čini mi se da su tu svi u svađi. Blokaderska opozicija i blokaderi, sve je to isto. Svi se svađaju. Bukvalno je rat svih protiv svih, a ono što je meni tu zanimljivo je pitanje, i za naš narod, građane... Zamislite da se ti ljudi koji nemaju obavezu ni odgovornost, toliko svađaju međusobno. Zamislite kako bi bilo da oni imaju bilo kakvu odgovornost prema zemlji... Svađaju se ni oko čega... To je, verujem delom oko novca, prevlasti, fotelja - navela je Brnabić.
Reforme na evropskom putu, vodimo zbog naših građana isključivo, i sa time nastavljamo, dodala je ona.
(alo.rs)
Preporučujemo
BRNABIĆ U PARIZU SA SPECIJALNIM IZASLANIKOM FRANCUSKE: "Veliki prijatelj Srbije" (FOTO)
28. 10. 2025. u 20:43
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (24)