SASTANAK PRIJATELJSTVA SRBIJE I IRANA U BEOGRADU: Ambasador Fazli naglasio zajedničke vrednosti i snažne veze dve zemlje (FOTO)
SASTANAK predsednice i članova Srpskog društva prijatelja Irana sa novim iranskim ambasadorom održan je u sredu, 15. oktobra uveče u Beogradu.
Foto: Novosti
Na ovom sastanku, kojem su pored predsednice Srpskog društva prijatelja Irana gđe Biljane Nikolov i članova Društva, prisustvovali i kulturni savetnik Amir Purpezešk i druge diplomate Ambasade, članovi Društva su čestitali i poželeli dobrodošlicu novom ambasadoru Irana u Srbiji g. Mohamadu Sadeku Fazliju, i izneli svoje stavove i gledišta, kao i predloge za buduće aktivnosti Društva.
Na ovom sastanku, Amir Purpezešk, kulturni savetnik Ambasade, rekao je: „Tokom godina postojala je saradnja između Kulturnog centra Irana i članova Društva, i taj odnos je na kraju doveo do osnivanja Srpskog društva prijatelja Irana.“
Foto: Novosti
Purpezešk je izrazio zahvalnost za napore, odlučnost i interesovanje članova koji su doveli do osnivanja Društva i dodao: „Uz prisustvo vas, koji ste kulturne, naučne i umetničke ličnosti, ovo Društvo ima veliki potencijal za veće i efikasnije programe.“
Gospođa Nikolov, predsednica Srpskog društva prijatelja Irana, nazvala je sastanak dobrom prilikom da iznese svoje stavove i izjavila: „Verujem da Društvo može mnogo više da uradi.“
Gospođa Proševski je nastavila: „Naša saradnja sa Kulturnim centrom Irana dovela je do osnivanja ovog Društva. Imali smo nekoliko važnih tribina u oblasti ženskih pitanja i porodice, a ovi programi su doveli do bližeg razumevanja.“
Zatim se gospodin Sveto Dobrijević, predsednik Društva srpsko-kubanskog prijateljstva, takođe osvrnuo na dosadašnju saradnju sa Kulturnim centrom Irana i rekao: „Mi smo prijatelji Irana. Poslednjih decenija i nedavno, Iran se suočio sa mnogim opasnostima. Mi, u ovom Društvu, moramo da izjavimo da stojimo uz Iran, jer je ova zemlja na strani pravde i istine.“
Foto: Novosti
Na ovom sastanku, i drugi članovi Društva izneli su svoje stavove i predloge za razvoj saradnje.
Zatim je gospodin Fazli, novoimenovani ambasador Islamske Republike Iran, objasnio politiku i stavove Islamske Republike Iran, i objasnio trenutne uslove i situaciju Irana, uključujući značajna dostignuća u različitim oblastima.
On je izjavio da su Srbija i Iran dve moćne zemlje u svom regionu koje imaju mnogo toga zajedničkog. Naglasio je važnu ulogu Srpskog društva prijatelja Irana u jačanju veza prijateljstva i najavio spremnost Ambasade da podrži programe društva.
Ataše za kulturu, Ambasada I.R.Iran Amir Purpezešk
Preporučujemo
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (0)