"ADVOKAT NOVAKOVIĆ PRIZNAO JOŠ JEDNO KRIVIČNO DELO" Brnabić: Sud u Užicu ga pustio na slobodu, iako postoje snimci napada (FOTO)
PREDSEDNICA Skupštine Srbije Ana Brnabić odgovorila je advokatu Radovanu Novakoviću.
FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ
- U svojoj bezgraničnoj bahatosti i verujući u princip nekažnjivosti koji su za sebe uveli, a o čemu je prvo govorio predsednik @avucic, blokader (i to advokat!) Radovan Novaković je priznao još jedno krivično delo! Novaković je jedan od blokadera koje je sud u Užicu danas pustio na slobodu, iako postoje snimci da je fizički napao pripadnike MUP. Nakon ovoga, on se zahvalio kolegama blokaderima zato što su VRŠILI PRITISAK na sudstvo da ih oslobodi! Vršenje pritiska na sudstvo je krivično delo ometanje pravde.
Krivični zakonik, član 336b, stavovi jedan i dva:
(1) Ko druge poziva na otpor ili na neizvršenje sudskih odluka ili na drugi način ometa vođenje sudskog postupka, kazniće se zatvorom do 3 godine i novčanom kaznom.
(2) Ko uvredom, silom, pretnjom ili na drugi način ometa ili spreči sudiju, javnog tužioca, zamenika javnog tužioca ili advokata u vršenju sudijske ili tužilačke funkcije, ili advokatske službe, kazniće se zatvorom od 6 meseci do 5 godina i novčanom kaznom.
Evo tužiocima i sudijama mala pomoć iz Narodne skupštine koja je, ipak, nadležna i za nadzor nad primenom zakona. Pa neka ga naše pravosuđe konačno primeni!
Tukao je policajce – pustili ga na slobodu.
Priznao da su sa predumišljajem vršili pritisak na sudstvo – šta će biti odgovor tužilaca i sudija? - poručila je Brnabić.
Foto: Tviter printskrin
Preporučujemo
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (25)