"IZNENADIĆEMO IH USKORO SA DVE AFRIČKE ZEMLJE" Vučić o novom priznanju tzv. Kosova - Već dve ili dve i po godine rade na Keniji
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gost je emisije "OKO" na RTS. Vučić je između ostalog govorio i o nedavnom priznanju samoproglašenog Kosova od strane Kenije.

Foto printskrin RTS
Kada je u pitanju priznanje tzv. Kosova od strane Kenije, kaže da smo se trudili i borili na svaki način da se to zaustavi.
- Već dve ili dve i po godine rade na Keniji, a to su radili i neke zapadne evropske zemlje - kazao je on.
Podseća da je Kenija bila uzdržana glasajući o rezoluciji o Srebrenici.

Foto: Printscreen
- Ponosan sam što u vreme od kad sam predsednik i premijer 28 zemalja je povuklo to priznanje tzv. Kosova - rekao je Vučić.
U vreme prethodne vlasti je 92 zemlje priznale tzv. Kosovo, a nijedna nije otpriznala, podseća.
Najavio je da će uskoro dve zemlje otpriznati priznanje tzv. Kosova. Obe su afričke zemlje, a jedna je blizu Kenije, i da ćemo u "narednih desetak, petnaest dana da ih iznenadimo".
- Mi ćemo se boriti i videćete uskoro rezultate, mi već ih imamo, neke i čekamo samo za dozvolu da objavimo određene rezultate - naveo je on.
Preporučujemo

VUČIĆ NA RTS: Apsolutno sam odlučan da sačuvamo našu državu
27. 03. 2025. u 18:22 >> 19:02

VUČIĆ ZA FAJNENŠEL TAJMS O NIS: Ne očekujem dogovor u poslednji čas
27. 03. 2025. u 17:28

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti
ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.
15. 06. 2025. u 21:19
Komentari (31)