RUDARI DOBILI POVEĆANJE: Ministarka Đedović Handanović na potpisivanju kolektivnog ugovora
MINISTARKA rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović, predstavnici poslovodstva i reprezentativnih sindikata JP PEU „Resavica“ potpisali su danas u Vladi Srbije izmene kolektivnog ugovora za ovo preduzeće kojim su rudari “Resavice” dobili povećanje zarada i toplog obroka.
Foto: Printskrin
- U prethodnom periodu potpisali smo kolektivne ugovore u više državnih kompanija, kako bismo obezbedili bolje uslove rada za rudare, inženjere i druge zaposlene u energetskom sektoru. Nismo zaboravili ni na rudare „Resavice“, koji rade veoma težak posao, u podzemnoj eksploataciji uglja, koji je skopčan sa brojnim izazovima.
Kroz dijalog sa sindikatima i poslovodstvom, uspeli smo da pronađemo kompromis između interesa zaposlenih i finansijskih mogućnosti i povećanje vrednosti radnog sata i toplog obroka, koje će biti ostvareno delom i iz sopstvenih prihoda - rekla je povodom potpisivanja kolektivnog ugovora ministarka Đedović Handanović.
Foto: Printskrin
Ona je naglasila da se u vreme energetske krize pokazalo koliko je važno imati sopstvene resurse i da su rudari “Resavice” dali značajan doprinos da se obezbedi uredno snabdevanje elektrana.
- O tome moramo voditi računa i u budućnosti, posebno imajući u vidu značaj koji rudnici Resavice imaju u svojim lokalnim samoupravama, gde su po pravilu među najvećim poslodavcima i imaju značajan uticaj na privredu na lokalu.
Foto: Printskrin
Nastavićemo kroz dijalog da rešavamo i druga pitanja važna za poslovanje Resavice, jer je zajednički cilj da preduzeće bude finansijski stabilno i da unapređuje svoje poslovanje, povećava proizvodnju i produktivnost.
Očekujem da i zaposleni i poslovodstvo nastave odgovorno da se ponašaju - navela je Đedović Handanović.
Foto: Printskrin
Izmene kolektivnog ugovora su, pored resorne ministarke, potpisali i v.d. direktor Saša Spasić, predsednik Glavnog odbora Sindikata radnika JP PEU Resavica Nebojša Milenković i predsednik Zajedničkog odbora Sindikata JP PEU Resavica “Nezavisnost”, Slobodan Lupšić
Preporučujemo
REAKCIJE NA DIVLjANjE OPOZICIJE: Oglasili se Đurić, Popović, Karadžić, Đedović...
04. 03. 2025. u 12:39 >> 13:46
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)