POSETA KOJA POKAZUJE VREDNOST U JAČANJU ODNOSA SAD I SRBIJE Robert Ković za ''Novosti'': Srbija pažljivo balansira
ROBERT Ković, američki advokat srpskog porekla i kandidat za kongresmena 2021. godine iz Nju Džerzija, komentarisao je za ''Novosti'' posetu Donalda Trampa Mlađeg Srbiji i njegov susret sa šefom naše države Aleksandrom Vučićem.
Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
- Mislim da je poseta Donalda Trampa Mlađeg Srbiji značajan pokazatelj da SAD vide vrednost u jačanju odnosa između dve zemlje, ne samo u formalnoj diplomatskoj poseti ili razmeni. Srbija, koja teži prijem u EU mora pažljivo da izbalansira svoje lične interese u tom cilju, kao i svoj odnos sa Rusijom koja je u aktuelnom sukobu sa Ukrajinom, i odnose sa Kinom – dve zemlje koje su u kompleksnim odnosima sa SAD. Srbija pažljivo balansira kako ne bi poremetila svoj odnos sa novom Trampovom administracijom- rekao je Ković za ''Novosti''.
Podsetimo, predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić se juče sastao sa sinom predsednika SAD-a Donalda Trampa, Donaldom Trampom Mlađim, a nakon više nego uspešnog sastanka predsednik je istakao značaj ekonomskih i političkih odnosa Srbije i SAD i naglasio važnost strateške saradnje između dve zemlje i zajedničkih projekata u narednim godinama. Ovaj susret simbolizuje posvećenost jačanju bilateralnih odnosa i zajedničkom radu na rešavanju globalnih izazova- naveo je predsednik Vučić.
Preporučujemo
VUČIĆ O POSETI TRAMPOVOG SINA: Zajedno gradimo snažnije veze i svetliju budućnost
11. 03. 2025. u 16:17
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)