SARAJEVO PRETI HAPŠENJIMA I RATOM Nastavlja se brutalni napad na Republiku Srpsku
POLITIČKI vrh iz Sarajeva nastavlja sa pritiscima na Republiku Srpsku i njenog predsednika Milorada Dodika.

Foto: Tanjug/AP
Nakon što su Narodna skupština Republike Srpske i Dodik usvojili i potpisali zakone kojima se uređuju nadležnosti entiteta, usledila je brza reakcija bošnjačkih političara.
Član Predsedništva BiH Denis Bećirović, predsedavajući Predstavničkog doma BiH Denis Zvizdić i zamenik predsedavajućeg Doma naroda BiH Kemal Ademović podneli su apelaciju Ustavnom sudu BiH.
Njihov cilj je da ospore zakone Republike Srpske i pokušaju da ih stave van snage.
Bećirović: Delovaćemo odlučno i jedinstveno
Bećirović je u svom saopštenju poručio da „protivpravno delovanje organa vlasti Republike Srpske zahteva odlučno i jedinstveno delovanje svih državnih zvaničnika u BiH“, dodajući da su, kako on tvrdi, „brutalni napadi na Dejtonski mirovni sporazum i ustavni poredak Bosne i Hercegovine“ neprihvatljivi.
Zvizdić: Sankcionisaćemo one koji ruše ustavni poredak
Denis Zvizdić je otišao korak dalje, ističući da će institucije poput Tužilaštva BiH, Suda BiH i SIPA-e „nastaviti svoj rad na zaštiti teritorijalnog integriteta, suvereniteta i ustavnog poretka BiH, te na sankcionisanju onih koji rade na rušenju ustavnog poretka, mira i stabilnosti“.
Ovo je još jedan u nizu pokušaja Sarajeva da putem Ustavnog suda ospori odluke institucija Republike Srpske, dok se očekuje da sud donese privremenu meru kojom bi se suspendovala primena spornih zakona.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)