GUŽVE U PRAVCU KIM: Uoči predstojećih praznika na administrativnim prelazima
Zbog predstojećih praznika na administrativnim prelazima između centralne Srbije i Kosova i Metohije beleže se veća zadržavanja poput Merdara i Bele Zemlje.
foto d.z.
Naime, zbog dolaska građana uglavnom albanske nacionalnosti koji se nalaze na privremenom radu u zemljama zapadne Evrope najduže se čeka na amdinistrativnom prelazu Merdare i do dva sata, iako je otvoreno više traka za prolazak automobila.
Paralelno sa automobilima u koloni dugačkoj više od kilometra nalaze se kamioni sa robom iz centrlane Srbije koji i dalje po više dana čekaju da pređu administrativni prelaz i kontolu na tzv kosovskoj carini.
I na prelazu Bela Zemlja na ulaz na Kosovo i Metohijuu čeka se oko dva sata, dok su znatno kraća zadržavanja na prelazuu Jarinje iz pravca Raške i Brnjaka iz pravca Ribarića.
Inače, zadržavanja iz suprotog tj. pravca Kosova i Metohije ka centrlanoj Srbiji očekuju se po zaršetku praznika.
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)