"DOBRE VESTI IZ BRISELA" Marko Đurić - Naporan rad koji je Srbija uložila konačno daje plodove
MINISTAR spoljnih poslova Marko Đurić izjavio je da je dobra vest da je Savet ministara EU potpisao pismo u kojem se Srbija poziva da dostavi svoje pregovaračke pozicije za Poglavlja 16 i 19 u okviru Klastera 3.
Foto: D. Milovanović
Kako je naglasio, Srbija je spremna za dalji napredak na evropskom putu.
- Dobre vesti iz Brisela! Naporan rad koji je Srbija uložila, posebno u poslednja tri meseca, konačno daje plodove.
U potpunosti smo spremni za dalji napredak na našem evropskom putu i zahvaljujem se državama članicama EU na priznavanju naših napora i posvećenosti - napisao je Đurić na Iksu.
Mađarski ambasador u EU Odor Balint izjavio je danas da je u ime Saveta Evropske unije potpisao pismo u kojem se Srbija poziva da dostavi svoje pregovaračke pozicije za Poglavlja 16 i 19 u okviru Klastera 3 o konkurentnosti i inkluzivnom rastu.
Ovaj korak predstavlja značajan napredak u pregovorima o pristupanju Srbije EU i procesima proširenja, koji su jedan od ključnih prioriteta mađarskog predsedavanja EU, objavio je on na mreži Iks.
BONUS VIDEO: Pravo lice Đilasovih studenata i Šolakovih medija u 34 sekunde
Preporučujemo
OVAKVE MANIPULACIJE JAVNOŠĆU JASNO POKAZUJU SVU NEOZBILjNOST I LAŽNI KARAKTER NjEGOVIH TVRDNjI: Đurić opručio Kurtiju
07. 12. 2024. u 20:05 >> 20:13
NARUŠAVA FUNDAMENTE ODNOSA IZMEĐU SRBIJE I BiH: Marko Đurić o poseti Kurtija Sarajevu
06. 12. 2024. u 13:44
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Maduro sleteo u Njujork, preti mu smrtna kazna; Protesti protiv Trampa (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, u subotu ujutro odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni i helikopteri, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 00:07
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (23)