SVAKO POLAZI OD SEBE: Srpske izreke lako opišu stanje u opoziciji
ZNATE ono čuveno:,,Svako polazi od sebe", šta to tačno znači? To je pretpostavka da će u predviđanju postupaka drugih ljudi uvek polaziti od sopstvenih reakcija u sličnim situacijama.
Foto: Printskrin
U prevodu, ako to preslikamo na srpsku opoziciju, izgleda ovako - Da li se pitate, da li vođe protesta imaju od čega da žive, čime da plaćaju račune, šta da jedu, šta da voze? Imaju, naravno.
Da li to znači da imaju platu i shodno njihovim brzorastućim imovinskim kartama evidentno veoma dobra primanja za sve što rade? Imaju, naravno. Da li znate kako se posluje u strankama, poput Stranke i slobode i pravde, o čemu su bivši zaposleni otvoreno govorili? Koliko malverzacija tu ima? Kako je taj isti Dragan Đilas ponižavao i vređao svoje zaposlene? Kako se kroz ovakve stranke zapravo pere novac. Novac se daje ljudima na ruke, bez prijava i papira i dokaza o poreklu novca. Da li znate kako se Đilas ophodi prema svakome ko mu se nađe na putu?
Da li znate da Dragan Đilas posle otvoreno preti i "zatvara vrata" svakome ko mu skrene pažnju na sumnjiva poslovanja u kojima ne želi da učestvuje? Posle istim tim ljudima koji su radili kod njega, ne dozvoljava više igde da se zaposle. Da li se sećate silnih poslovnih mahinacija za vreme vlasti istog tog Dragana Đilasa? Da li ste ikada od opozicije čuli bar jednu političku ideju? Da li ste čuli nekada neku ideju, konstruktivnu kritiku, plan i program? Da li ste ikada čulo pripadnike opozicije da su ikome izjavili saučešće? Da li ste čuli kako Srđan Milivojević aludira da će predsednik Aleksandar Vučić da pokuša beg iz zemlje?
E, pa setimo se početka teksta: "svako polazi od sebe". Očigledno svesni svega što ne bi trebalo-a rade i svega što bi trebalo-a ne rade, polaze od toga da je svako takav. Da sada svi lažu, kradu, prete, vređaju, ne rade, bogate se, ne znaju da rade. Definicija generalizacije navodi da je to uopštena tvednja na osnovu posmatranja ograničenog broja članova društva. Sreća je da su oni manjina.
I da je u Srbiji mnogo više onih koji vole, veruju, rade i imaju ideje, ali se na žalost manje čuju. Pa deluju neprimetno. Jer obično to tako i biva, ko najviše radi ćuti, neradnici su najglasniji. A možemo u duhu svega što opozicija radi da dodamo i još jednu našu narodnu:,;Ne laje pas zbog sela, nego zbog sebe".
Preporučujemo
VIJORI SE "SRBIJA POBEĐUJE " NOVOSADSKIM ULICAMA: Građani krenuli iz Novog Sada peške na skup u Beogradu (FOTO/VIDEO)
25. 06. 2026. u 08:59 >> 12:52
ZAVRŠENA VANREDNA SEDNICA SKUPŠTINE: Usvojene sve tačke koje su bile na dnevnom redu
25. 06. 2026. u 12:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (30)