"SRBI NA KOSOVU ŽIVE KAO U GETU" Elek o situaciji na KiM: Kurtiju je sever poligon za jeftine političke poene
NE PRESTAJU svakodnevne provokacije Prištine prema Srbima na Kosovu i Metohiji. Nepoznate osobe ponovo su kamenovale stan jedine srpske povratnice u Đakovicu Dragice Gašić. Policija je izvršila uviđaj i započela istragu.
Foto: Printscreen/RTS
Službenici prištinske agencije za privatizaciju izneli su inventar i zaplenjeni materijal iz filijale Pošte Srbije u severnom delu Kosovske Mitrovice, zatvorene u avgustu ove godine. Grupa naoružanih tzv. kosovskih policajaca je prešla, pre dva dana administrativnu liniju, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Zlatan Elek, predsednik Srpske liste rekao je za RTS da je srpski narod hrabar, ali da ima straha, jer ima i razloga za to s obzirom da ne veruju Prištini.
- Ne nazire se kraj problemima. Priština pokušava da ubere političke poene pred izbore u februaru. Posebno nas brine tišina od strane Međunarodne zajednice. Jedino reaguje država Srbija - kaže Elek.
Iz Kosovske Mitrovice na Svetski dan deteta, studenti, zdravstveni radnici, predstavnici Srpske liste ukazali su javnosti na ugroženost osnovnih prava dece na KiM.
Elek je napomenuo da je na Međunarodni dan deteta iskazan protest i da su pozvani svi međunarodni faktori da reaguju, međutim, niko sem predstavnika iz Unmik administracija se nije pojavio.
Život kao u getu
Kako je istakao, Srbi na Kosovu i Metohiji žive kao u getu.
Komentarišući ponovno kamenovanje kuće Dragice Gašić, Elek kaže da je ovaj slučaj najbolji primer kako žive Srbi. Kako je istakao, ona je jedina Srpkinja koja živi južno od Ibra u gradskoj sredini.
Prema njegovim rečima, jasno je svima da sa ovakvim odnosom međunarodne zajednice, Srbi se neće vraćati u svoje domove.
Elek koji je i direktor bolnice u Kosovskoj Mitrovici se zahvalio vladi i Kancelariji za KiM što je pronađeno delimično rešenje i ta institucija funkcioniše i pored pritisaka iz Prištine.
Vjosa Osmani je nedavno izjavila da nudi ispunjavanje obaveza iz Briselskog sporazuma, a zauzvrat traži članstvo Prištine u Međunarodnim organizacijama. Elek ovu izjavu smatra obmanom.
- Želi da se dodvori stranim faktorima. Da su hteli da formiraju ZSO mogli su, imali su 11 godina. Smatramo da bi to rešilo mnoge probleme - kaže Elek.
Na pitanje šta očekuje od predstojećeg dijaloga Beograda i Prištine, Elek kaže da ih je iskustvo naučilo da se ne nadaju mnogo čemu. Napominje da Kurti neće niše učiniti pred predstojeće izbore u februaru, a Sever mu je poligon za jeftine političke poene.
Preporučujemo
"SRPSKA BRAĆA" Fico Vučiću: Nikada vas nećemo izneveriti po pitanju Kosova!
21. 11. 2024. u 12:29
NATO LOBISTA NAPAO RUMUNE ZBOG SRBIJE: Oni mu brutalno odgovorili (FOTO)
17. 11. 2024. u 16:22
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)