ĐURIĆ SA ŠEFOM DIPLOMATIJE KAZAHSTANA: Zahvalnost na doslednom stavu po pitanju nepriznavanja KiM
Šef srpske diplomatije Marko Đurić preneo je svom kazahstanskom kolegi Muratu Nurtleu, sa kojim se danas sastao u Beogradu, zahvalnost Srbije na podršci koju Astana pruža u očuvanju teritorijalnog integriteta i suvereniteta naše zemlje, odnosno doslednom stavu po pitanju nepriznavanja jednostrano proglašene nezavisnosti tzv. Kosova.
Foto: MSP
Izrazivši zadovoljstvo zbog susreta na najvišem nivou, ministar Đurić naveo je da su se kroz istoriju Srbija i Kazahstan susretali sa sličnim izazovima, što ih danas geopolitički čini bliskim.
Kako se navodi u saopštenju MSP, Đurić je istakao da Srbija ostaje čvrsto opredeljena za dalji razvoj, unapređenje i produbljivanje sveukupne saradnje sa Kazahstanom, posebno u oblasti ekonomije i odbrane, ali i modernih tehnologija i inovacija.
Prema rečima ministra, današnje potpisivanje celog seta sporazuma o saradnji u najrazličitijim sferama daje dodatnu snagu jačanju sveukupnih odnosa dve zemlje.
Kada je reč o saradnji dva ministarstva spoljnih poslova, Đurić je ukazao da je u narednom periodu potrebno jačati neposredne veze između diplomatskih akademija, ali i intenzivirati politički dijalog između dva ministarstva.
Đurić je naglasio da Srbija ostaje dosledno privržena očuvanju mira i stabilnosti u regionu, i opredeljena za saradnju sa partnerima širom sveta.
Preporučujemo
Đurić završio posetu Izraelu: Započet strateški dijalog i osnovan privredni savet
30. 04. 2026. u 23:17
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (0)