SUTRA U BRISELU: Nova runda dijaloga Beograda i Prištine
U BRISELU će 24. oktobra na tehničkom nivou biti održana nova runda dijaloga Beograda i Prištine. Tokom poslednjeg sastanka, koji je održan 17. septembra, nije došlo do trojnog susreta delegacija Beograda i Prištine.
Foto: Goran Čvorović
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju i glavni pregovarač Beograda Petar Petković rekao je da do susreta nije došlo jer je to odbio pregovarač Prištine Besnik Bisljimi, zbog toga što je delegacija Beograda insistirala na temama kao što su Zajednica srpskih opština, poštanske usluge, pitanje primene sporazuma i mere za zaštitu srpskog naroda.
Glavni pregovarači Beograda i Prištine poslednji put su se sastali 17. septembra, takođe u prestonici Belgije, na odvojenim sastancima sa Miroslavom Lajčakom, specijalnim izaslanikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine.
Tada nije održan trojni sastanak u okviru dijaloga koji se vodi uz posredovanje EU.
(RTS)
BONUS VIDEO:
Ubio mi je sina, a njegov otac mu je držao opelo: Može i lično sa Aleksom I EP 5
Preporučujemo
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (31)