SRĐAN SMILJANIĆ ODGOVORIO TEPIĆEVOJ: Dužan sam da reagujem i ukažem na to da je u navedenoj izjavi pokazano nepoznavanje pre svega Ustava
GENERALNI sekretar Narodne skupštine Republike Srbije Srđan Smiljanić oglasio se povodom izjave Marinike Tepić date televiziji N1 26. septembra ove godine.

Foto I. Marinković
- Povodom izjave narodne poslanice Marinike Tepić, date televiziji N1 26. septembra ove godine, dužan sam da reagujem i ukažem na to da je u navedenoj izjavi pokazano nepoznavanje pre svega Ustava, a zatim i Zakona o Narodnoj skupštini i Poslovnika Narodne skupštine i skupštinskih procedura - navodi se u saopštenju.
- Naime, Ustav Republike Srbije, u članu 106, propisuje da se Narodna skupština sastaje u dva redovna zasedanja godišnje, te da prvo redovno zasedanje počinje prvog radnog dana u martu, a drugo prvog radnog dana u oktobru i da ne može da traje duže od 90 dana. Istim članom Ustava je propisano da se Narodna skupština sastaje u vanredno zasedanje na zahtev najmanje trećine narodnih poslanika ili na zahtev Vlade, sa unapred određenim dnevnim redom - piše u saopštenju Srđana Smiljanića.
- Dakle, Ustav pravi razgraničenje između redovnog i vanrednog zasedanja Narodne skupštine. Definisanjem datuma početka redovnih zasedanja postavlja se jasna granica u kojoj sve aktivnosti u vanrednom zasedanju moraju da prestanu. Ovo pravilo je dosledno primenjivano u svim prethodnim sazivima Narodne skupštine i nikada se nije dovodilo u pitanje. U suprotnom, ovakvo tumačenje kakvo je iznela narodna poslanica Tepić značilo bi da redovno zasedanje nikada ne mora da započne, a i da nema razlike između redovnog i vanrednog zasedanja- navodi se u saopštenju.
- Nadam se da će ovo pojašnjenje i podsećanje biti od koristi pre svega narodnoj poslanici Mariniki Tepić, ali i celokupnoj javnosti da pravilno sagleda rad Narodne skupštine i ne podlegne neprimerenim i neutemeljenim optužbama - piše u saopštenju.
- Napominjem da se predlozi zakona povodom kojih su zatražena vanredna zasedanja i dalje nalaze u skupštinskoj proceduri - zaključuje se u saopštenju.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti
ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.
15. 06. 2025. u 21:19
Komentari (0)