SVE JE SPREMNO: Vojni rok se vraća, Vlada otpočela pripremne radnje
VLADA Republike Srbije, na današnjoj vanrednoj sednici, kojoj je prisustvovao predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, usvojila je Zaključak o obrazovanju Radne grupe za razmatranje aktivnosti i mera u cilju aktiviranja obaveze služenja vojnog roka, čime su otpočele sve potrebne radnje sa ciljem omogućavanja uvođenja obaveznog vojnog roka.
Foto M. Labudović
Prema trenutnim predlozima, predviđeno je da će obavezni vojni rok za muškarce u Republici Srbiji trajati 75 dana.
Služenje vojnog roka za žene, biće dobrovoljno i odvijaće se pod istim uslovima.
Preporučujemo
VUČIĆ: Potpisao sam saglasnost za služenje obaveznog vojnog roka u trajanju od 75 dana
14. 09. 2024. u 11:37
FICO ZAGRMEO: Ono što Brisel radi Srbiji nema nikakve veze sa zdravim razumom!
PREMIJER Slovačke Robert Fico izjavio je danas da će na samitu EU - Zapadni Balkan govoriti u korist Srbije, kao i da ono što EU radi Srbiji nema veze sa zdravim razumom i da je kažnjavaju zbog njenih suverenih stavova.
17. 12. 2025. u 15:34
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (8)