"NEMAČKA JEDAN OD KLJUČNIH PARTNERA": Vučić razgovarao sa ambasadorkom Konrad
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas ambasadorku Savezne Republike Nemačke Anke Konrad.
Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
- Sa ambasadorkom Anke Konrad o važnim aktuelnim pitanjima, jačanju bilateralnih odnosa i ekonomske saradnje, kao i o postojećim i novim investicijama i EU integracijama. Obavestio sam ambasadorku o razvoju događaja na Kosovu i Metohiji i istakao potrebu za jasnom i nedvosmislenom reakcijom međunarodne zajednice, kako bi se osigurali bezbednost i zaštita prava Srba. Ponovio sam da jednostrani potezi Prištine vode do bespotrebne i opasne eskalacije tenzija koje mogu da naruše teško stečeni mir u celom regionu - objavio je predsednik na svom Instagram nalogu.
- Razgovarali smo i o pitanjima energetske bezbednosti i izazovima na putu ka održivim rešenjima, kao i o razvoju odgovarajuće infrastrukture za podršku našim ambicioznim planovima, koji bi dugoročno rešili poteškoće u energetskom sektoru uz maksimalno poštovanje najviših svetskih standarda u pogledu životne sredine. Zahvalio sam Nemačkoj na podršci našem EU putu i velikim investicijama u našoj zemlji koje su jedan od pokretača ekonomskog rasta i razvoja Srbije, kao i naše modernizacije i integracije u evropsko tržište. Istakao sam da je time postavljen snažan temelj za održivu i stabilnu ekonomsku budućnost naše zemlje, u kojoj vidimo Nemačku kao jednog od ključnih partnera - zaključio je Vučić.
Preporučujemo
STIŽU LEKOVI ZA "DECU LEPTIRE": Vučić kazao od kog datuma će biti dostupni u Srbiji
05. 08. 2024. u 22:40
VUČIĆ O IZJAVAMA DUŠKA VUJOŠEVIĆA: "Možeš da psuješ koliko hoćeš, samo nemoj da lažeš"
05. 08. 2024. u 22:35
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)