HITNA VEST - MOŽDA POSTOJI NADA DA GRČKA IPAK BUDE UZDRŽANA: Pogledajte poruku predsednika Vučića iz NJujorka
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić povodom najavljenog donošenja rezolucije o Srebrenici čiji su ko sponzori Nemačka i Ruanda obratio se iz Njujorka i uputio je apel Grčkoj.
Foto: Printskrin
Predsednik Vučić veruje da Grčka možda ipak neće glasati za rezoluciju.
"Radili smo naporno i imamo mnogo prijatelja. Mnogima je teško i oni su pod velikim pritiskom. Pojavili su se vesti kao da je sigurno da će Grci da glasaju za rezoluciju. Ja ne verujem u to, ja verujem u naše grčke prijatelje, verujem u našu grčku braću. Verujem u mnoge druge da će pokazati svojim glasom koliko poštuju svoje srpske prijatelje i pozivam ih da budu uzdržani, znam da ne mogu da budu protiv", naveo je predsednik Vučić u videu objavljenom na Instagramu i dodao:
Molim grčku braću i prijatelje da budu uzdržani!
"Hvala svima u Srbiji. Pozivam sve naše prijatelje širom sveta da još jednom podignu glas u zaštitu slobodarskih malih naroda koji nemaju veću zaštitu od Generalne skupštine UN. I hvala svima građanima Srbije na ogromnoj podršci. Kao što rekoh, nema nazad, iza nas je samo Srbija. Pobediće Srbija"!
Uskoro opširnije
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)