VUČIĆ SA O'BRAJANOM: Zahvalio sam SAD na podršci reformskom i evropskom putu regiona
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je sa pomoćnikom državnog sekretara za evroazijske poslove Stejt departmenta Džejmsom O'Brajanom na marginama Samita EU Zapadni Balkan u Kotoru.
FOTO: Novosti
- Susret sa Džimom O'Brajanom iskoristio sam za razmenu mišljenja o aktuelnoj regionalnoj i geopolitičkoj situaciji, napretku u procesu približavanja Zapadnog Balkana, mogućnostima za dalje jačanje odnosa i širenje saradnje Srbije i EU.
On je rekao da je iskoristio priliku da američkom zvaničniku, još jednom, ukaže na izazove i pritiske sa kojima se suočavamo, "ponovivši da se Srbija iskreno i bezrezervno zalaže za očuvanje mira, stabilnosti i saradnje, ali i da nikada nećemo odustati od borbe za istinu, pravdu i odbranu nacionalnih interesa naše države i naroda".
- Iako se nismo saglasi po većini pitanja koja se tiču KiM, Srbija ceni angažman SAD kada je reč o insistiranju na primeni postignutih dogovora u dijalogu, a na prvom mestu formiranja ZSO, rekao je Vučić.
BONUS VIDEO: PUTIN U PEKINGU: Pogledajte ceremoniju dobrodošlice ruskom lideru
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)