POSLE DOGOVORA VUČIĆA I DODIKA: Veliki srpski sabor zakazan za 8. jun u Beogradu
POSLE dogovora predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića i predsednika Republike Srpske Milorada Dodika, veliki srpski sabor zakazan je za 8. jun u Beogradu, potvrđeno je "Novostima".

Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
Veliki srpski sabor održaće se 8. juna u Beogradu, nakon što se u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija održi sednica o rezoluciji o Srebrenici zakazana za 23. maj.
Prvobitno je veliki srpski sabor najavljen za Uskrs, ali je odložen, budući da je odložena i sednica GS UN o Srebrenici.
Predsednik Vučić je tada izjavio da je prihvatio Dodikovu ideju da Sabor srpskog naroda, Srbije i Srpske, bude održan odmah posle glasanja o rezoluciji o Srebrenici u Generalnoj skupštini UN.
BONUS VIDEO: POČEO SASTANAK VUČIĆA I VARHELjIJA: Predsednik dočekao evropskog komesara za proširenje
Preporučujemo

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)