LINTA O HAPŠENJU ČEDOMIRA VUKADINA: Cilj montiranih sudskih postupaka protiv srpskih boraca jeste zastrašivanje
PREDSEDNIK Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta reagovao je podoom hapšenja krajiškog borca Čedomira Vukadina (65) iz sela Vrbnika kod Knina, zbog navodnog ratnog zločina i predložio da se Hrvatskoj tim povodom uputi protestna nota
Foto: Tanjug
Vukadin je uhapšen u zgradi Županijskog suda u Splitu dok se branio sa slobode na drugom suđenju po ranijoj optužbi za ratne zločine, navodi se u saopštenju Saveza.
Kako je rekao Srbija treba da zahteva od Hrvatske da pusti Vukadina na slobodu i da konačno prestane sa "ponižavanjem i progonom" krajiških boraca koji su se časno i hrabro borili za svoj narod i državu.
- Sve činjenice jasno govore da je hrvatsko pravosuđe u funkciji hrvatske državne politike i da ima selektivan pristup u procesuiranju ratnih zločina. Cilj montiranih sudskih postupaka protiv srpskih boraca jeste zastrašivanje, odvaraćanje od odlaska u svoj zavičaj i opravdanje lažnog mita o Domovinskom ratu prema kome su Srbi agresori i zločinci a Hrvati oslobodioci i žrtve - rekao je Linta.
UKRAJINSKI VOJNICI U KLANICI POKROVSKA: "U gradu je pravi pakao, Rusi doveli sve snage koje mogu"
RUSKA pešadija prodrla je u gradske granice jednog od glavnih strateških ciljeva predsednika Rusije Vladimira Putina, preteći da ga opkoli. Ukrajinske specijalne snage uključile su se u borbe u urbanom području.
29. 10. 2025. u 17:43
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
ODBRUSILA CARINIKU: Gocu na granici nazvali Rašinom mamom
PEVAČICA bez dlake na jeziku govori o odnosu sa suprugom Rašom Novakovićem, uvek se sa šalom osvrćući na razliku u godinama koja je mnogima bila glavna tema na početku njihovog zabavljanja.
31. 10. 2025. u 18:35
Komentari (0)