USVOJENA SRAMNA REZOLUCIJA O SRBIJI
EVROPSKI parlament usvojio je sramnu rezoluciju o Srbiji.
Foto: Printscreen
Poslanici Evropskog parlamenta u Strazburu glasali su o rezoluciji o lokalnim i parlamentarnim izborima u Srbiji, a kojom se traži i međunarodna istraga oko glasanja.
Za usvajanje rezolucije protiv Srbije lobirala je srpska opozicija, čiji su predstavnici Marinika Tepić, Pavle Grbović, Radomir Lazović i Nebojša Zelenović boravili u Strazburu, gde su na panelu organizovanom u okviru EP, izneli gomilu neistina na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića i regularnosti izbora koji su u Srbiji održani 17. decembra.
Bezbroj neistina u nacrtu rezolucije
Podsetimo, za usvajanje ove rezolucije lobirala je srpska opozicija čiji su predstavnici Marinika Tepić, Pavle Grbović, Radomir Lazović i Nebojša Zelenović brže-bolje krenuli put Brisela. U svojoj rezoluciji koju pokušavaju da proguraju izneli su bezbroj, blago rečeno, neistina i iskrivljenih činjenica.
Sa druge strane, u nacrtu se nigde ne pominje skandal koji krši sva pravila normalnog sveta, da Srbima sa KiM nije bilo dozvoljeno da glasaju. Evropski parlament osudio je u rezoluciji "nesrazmernu upotrebu policijske sile prema protestantima radi izborne prevare".
BONUS VIDEO:
SKANDAL!!! Opozicija ćuti - dok Viola za Kosovo kaže da nije "domaće pitanje"
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (13)