"AMERIKANCI SU REKLI DA POMNO PRATE SVE" Vučić: Svi se naoružavaju u regionu, naše je da ne zaostajemo
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić nalazi se u poseti Ruskom domu Beogradu.
Foto: Printskrin/TV Pink
Predsednika Vučića dočekali su direktor Ruskog doma Jevgenij Baranov i ambasador Rusije Aleksandar Bocan-Harčenko. Vučiću će u Ruskom domu biti uručena knjiga, članska karta biblioteke i slika.
- Republici Srpskoj jesam čestitao, ali slavlje nisam organizovao - rekao je Vučić, dodavši da nikad u istoriji Srbija nije toliko pomagala Srpsku kao sada.
On se upisao u knjigu i napisao da je srećan što je imao priliku da poseti Ruski dom i da sazna mnogo o kulturi naših ruskih prijatelja.
Foto: Printskrin/TV Pink
Predsednik Srbije je istakao da su odnosi Srbije i Rusije odlični, ali uvek može bolje.
- Mi smo u teškim uslovima uspeli da ne pogazimo svoj obraz. Srbija se diči svojom samostalnošću - rekao je Vučić i dodao da mu se čini da mnogi drugi rade na destabilizaciji regiona.
Odgovarajući na pitanja novinara, Vučić je istakao da on slavlje nije organizovao, ali im je čestitao kao što je to uvek i činio.
Foto: Printskrin/TV Pink
- Nikad u istoriji Srbija nije toliko pomagala Srpsku kao sada - dodao je on.
- Amerikanci su rekli „pomno pratimo šta se zbiva”... Tako i ja sve pomno pratim šta se dešava u svetu, vidite da se svi naoružavaju do zuba pa što ne bi i Francuska - kazao je Vučić upitan o aktuelnoj situaciji s novim premijerom u Francuskoj, prethodno podsetivši na pitanje Klana Kosova postavljeno američkim vlastima šta kažu na to da Srbija planira vraćanje obaveznog vojnog roka.
Foto: Printskrin/TV Pink
- Naoružavaju se i svi u regionu, naše je da ne zaostajemo i ne zaostajemo - kazao je Vučić.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (60)