VUČIĆ SA SIMONISOM: Cenimo što Rumunija ostaje pri stavu da ne prizna tzv. Kosovo
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić sastao se sa predsednikom Predstavničkog doma Parlamenta Rumunije Alfredom Robertom Simonisom.
Foto: Tanjug
- Visoko cenimo činjenicu da Rumunija, uprkos snažnim pritiscima kojima je izložena, i dalje čvrsto stoji na svojoj poziciji nepriznavanja jednostrano proglašene nezavisnosti tzv. Kosova, a zahvalni smo na podršci koju od Bukurešta dobijamo za napredak na našem evropskom putu i nastavak dijaloga između Beograda i Prištine, zasnovanog na odgovornom pristupu svih uključenih - rekao je Vučić, a objavljeno je na Instagram nalogu budućnostsrbijeav.
Predsednik je istakao i da su u razgovoru razmotrili dodatno intenziviranje veza i uzajamno korisne saradnje.
Foto: Tanjug
Preporučujemo
"DETALjNO SAM GA INFORMISAO O SITUACIJI NA KiM": Vučić razgovarao sa ministrom spoljnih poslova Azerbejdžana (FOTO)
07. 11. 2023. u 11:17 >> 11:17
ŠTA SE OVO DEŠAVA U BRISELU? EU ubeđuje Belgiju da prihvati plan koji bi razbesneo Rusiju, vode se razgovori van glavne sale samita
EVROPSKA komisija i Belgija trenutno vode intenzivne razgovore van glavne sale samita kako bi usaglasile najosetljivije delove plana Evropske unije za korišćenje 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine u korist Ukrajine, reklo je za Politiko pet diplomata i zvaničnika EU upoznatih sa tokom pregovora.
18. 12. 2025. u 16:38
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
VIDITE SNIMAK - ŠUTIRAJU GA: Vujadin Savić napadnut u Beogradu - usred tržnog centra (VIDEO)
BIVŠI fudbaler Crvene zvezde navodno je napadnut u jednom tržnom centru u Beogradu.
18. 12. 2025. u 22:08
Komentari (117)