SMENA NA ČELU KOMANDE KFOR-A U PRIŠTINI: Od Ristuće komandu preuzeo turski general-major Ozkan Ulutaš
NA ceremoniji održanoj u glavnoj komandi KFOR-a u Prištini obavljena je primopredaja dužnosti komandanta KFOR-a, turski general-major Ozkan Ulutaš preuzeo je dužnost od dosadašnjeg italijanskog generala Anđela Mikelea Ristuće

foto privatna arhiva
Pored zapovednika komande združenih snaga Nato u Napulju, admirala Stjuarta Manča , primopredaji duženosti prisustvali su broji albanski političari sa Kosova, dilomate ali i predstavnici Srpske pravsolavne crkve, episkop Teodosije i iguman Visokih Dečana otac Sava Janjić.
Inače, Ulutaš je 28 komandant KFOR-a od 1999 godine kada su međunaordne snage preuzele nadležnost nad bezbednošću Kosova i Metohije.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

"DEFINITIVNO KRAJ!" Verica i Veljko saopštili konačnu odluku
MODNA kreatorka Verica Rakočević nedavno je proslavila 40 godina uspešnog rada.
17. 06. 2025. u 17:39
Komentari (0)