VUČIĆ SE U ATINI SASTAO SA FON DER LAJEN: Dobar razgovor o svim zajedničkim projektima Srbije i EU
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas posle podne sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen u Atini, gde boravi na poziv grčkog premijera Kirijakosa Micotakisa.
Foto: Printskrin Instagram/buducnostsrbijeav
- Dobar razgovor sa @ursulavonderleyen o odnosima Srbije i EU, situaciji u regionu, našem evropskom putu, kao i o svim zajedničkim projektima na kojima radimo, posebno u oblasti infrastrukturnog povezivanja. Zahvalio sam @europeancommission na podršci razvoju Srbije kroz ekonomska i investiciona ulaganja - napisao je Vučić na instagramu.
Micotakis večeras organizuje neformalnu večeru za lidere regiona, kojoj će pristustvovati i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Večeri u Vili "Maksimos" u Atini, pored Vučića, prisustvovaće i Fon der Lajen, kao i predsednik Evropskog saveta Šarl Mišel, te premijer Kosova Aljbin Kurti, predsednik Crne Gore Jakov Milatović, premijer Severne Makedonije Dimitar Kovačeski, predsednica Saveta ministara Bosne i Hercegovine Borjana Krišto, kao i lideri zemalja regiona koje su članice EU - premijer Bugarske Nikolaj Denkov, Hrvatske Andrej Plenković i Rumunije Jon-Marsel Čolaku.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (112)