"NOVOSTI" SAZNAJU: Predsednik Vučić večeras u Kopnenoj zoni bezbednosti, obilazi vojnike i policajce

В. Н.

18. 06. 2023. u 16:30

PREDSEDNIK Srbije i vrhovni komandant naših oružanih snaga Aleksandar Vučić obići će večeras vojne i policijske formacije u Kopnenoj zoni bezbednosti - saznaju "Novosti".

НОВОСТИ САЗНАЈУ: Председник Вучић вечерас у Копненој зони безбедности, обилази војнике и полицајце

Foto: Tanjug

Ova inspekcija bezbednosnih snaga uslediće odmah posle alarma koji se "uključio" u komandi NATO u Monsu posle tenzija koje je izazvao premijer takozvanog Kosova Aljbin Kurti višenedeljnim terorom nad srpskim stanovništvom u našoj južnoj pokrajini.

Podsetimo, izvori "Novosti" danas su nam preneli da zaposleni u Savezničkoj (NATO) komandi za operacije u Monsu su prekinuli godišnji odmor i jutros su pozvani na sastanak u vezi sa situacijom na Kosovu i Metohiji.

Prema informacijama "Novosti", vlada velika zabrinutost zbog trenutne situacije u našoj južnoj pokrajini. Kako prenose naši dobro obavešteni izvori, u zapadnoj vojnoj alijansi ocenjuju da se Kurti "oteo kontroli" i da postoje visoka očekivanja o angazovanju Vojske Srbije. 

Vojni stratezi u NATO su očigledno ozbiljno shvatili jutrošnje obraćanje predsednika Srbije i vrhovnog komandanta naših oružanih snaga Aleksandra Vučića, koji je, između ostalog, demantovao laži da je naša vojska prešle administrativnu liniju sa KiM da bi uhapsila trojicu pripadnika tzv. kosovske policije. 

- Nikada naši organi nisu prešli administrativnu liniju  ako budemo prelazili bićete obavešteni onako kako sam rekao komandantu Kfora...i ako budu prelazili, neće se vraćati - upozorio je šef države.

Predsednik je istakao i da će Srbi na Kosovu i Metohiji preduzimati mirne korake na putu za svoju slobodu, u skladu sa međunarodno pravnim normama, ali i da Srbija neće više obaveštavati nikoga o svojim koracima.

- Što se nas tiče, više nikoga nećemo obaveštavati, sem oko podizanja ili spuštanja borbene gotovosti, osim svojim obaveza prema NATO i koje ćemo uvek u potpunosti da ispunimo u ksladu sa Rezolucijoim 1244. Trudićemo se da sačuvamo mir, ali upozoravamo sve one kojima nije stalo do mira i koji žele da Srbi malo tiše, a ne ovako glasno budu iseljeni sa severa Kosova, da se to neće dogoditi. To je sve što imam da im kažem. Neka razmišljaju, neka tvrde da je u pitanja blef, realnost, potpuno mi je svejedno - rekao je predsednik tokom obraćanja javnosti.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (758)

SPEKTAKL KOJI ĆE GLEDATI CELI SVET: Barselona dočekuje akutelnog šampiona Evrope!