ZAŠTITNIK GRAĐANA PAŠALIĆ: Ne koristiti tragediju za ličnu promociju
ZAŠTITNIK građana Zoran Pašalić pozvao je danas sve učesnike na društvenim mrežama da u svojim objavama ne koriste tragediju u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ za svoj dnevni aktivizam i promociju pojedinačnih interesa i naveo da najmanje što možemo da iskažemo u ovom trenutku jeste pijetet prema žrtvama.

Zoran Pašalić, Foto Tanjug
- Tragedija u školi 'Vladislav Ribnikar' duboko je potresla celokupno naše društvo i nadilazi svaki pojedinačni ili grupni interes. Zato pozivam sve da ne koriste fotografije dece žrtava u cilju svoje ili bilo kakve druge promocije - naveo je Pašalić.
Pašalić smatra da se objavljivanjem fotografija dece žrtava u najmanju ruku iskazuje nepoštovanje prema žrtvama i njihovim porodicama, a njihovi drugovi i porodice dodatno traumatizuju.
- S obzirom na to da je ovo tragedija svih nas, pozivam sve da se prema njoj odnose u skladu sa tradicionalnim vrednostima našeg društva čija su okosnica saosećajnost sa drugima, pijetet i poštovanje prema nečijoj tragediji. Objavljivanje fotografija dece žrtava u potpunosti odstupa od ovih nazora - naveo je Pašalić.
Podsećamo, opoziciona političarka Rada Trajković i novinarka Biljana Lukić su objavile fotografije dece ubijene u OŠ Vladislav Ribnikar na svojim Tviter profilima.
BONUS VIDEO: Obeležen Dan Ministarstva unutrašnjih poslova i Dan policije
Preporučujemo

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (2)