ALBANCI PUCAJU NA SRBE Svedočenje reportera "Novosti": Jurili su nas po ulicama i psovali, tresem se, očajni smo...
Sve je počelo kada je predstavnik KFOR-a tražio od okupljenih Srba da se sklone sa ulice kako bi se povukla dva oklopna transportera u kojima su bili specijalci tzv. kosovske policije. Međutim građani su ostali pri zahtevu da se iz opštine povuku specijalci, kaže nam reporter sa lica mesta.

Novosti
Pošto dogovora nije bilo, KFOR je krenuo pod punom opremom za razbijanje demonstracija na okupljeni narod.
-U tim trenucima, građani su počeli da pevaju patriotske pesme, ali je KFOR sa dva tri kordona krenuo na njih. Usledile su šok bombe, suzavac i pucnji. To je trajalo nekih pola sata. Među građanima su bili i predstavnici medija koji su se nagutali dima. Potom je tzv. kosovska policija izašla iz vozila i krenuli su da pucaju na narod. Pored šok bombi, upotrebljeni su i gumeni meci, a prema najnovijim informacijama, povređeno je preko 20 osoba. Srbi su golim rukama oteli veći broj štitova i pendreka.
- Tresem se. Plače mi se. Očajni smo. Oni su sa dugim cevima. Naterali su nas da bežimo. Jurili su nas ulicama. Psovali su nam majku i terali nas povicima: "Marš kućama, bežite". Uznemirena sam mnogo. Mi smo izašli i mirno protestvovali, govori nam naš reporter sa lica mesta.

OVO JE ANDREJ POPOVIĆ: Priča o njemu i uspesima koje postiže je neverovatna (VIDEO)
ŠAMPIONI U FOKUSU: Andrej Popović mladi fizičar iz Kikinde
17. 09. 2025. u 13:52

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"TAJ ČOVEK JE SRAMOTA, NE POŠTUJE KRALjA!" Tramp tokom susreta s Čarlsom prekršio protokol, ljudi ljuti
AMERIČKI predsednik Donald Tramp i prva dama Melanija borave u Vindzoru, a njihov susret sa kraljem Čarlsom III već je izazvao burne reakcije zbog kršenja strogog kraljevskog protokola, piše Unilad.
17. 09. 2025. u 16:41
Komentari (38)