PRIŠTINA DA OČEKUJE OTPOR NARODA: Srpska lista o novim merama oko preregistracije vozila na KiM

Dragana ZEČEVIĆ

28. 10. 2022. u 20:07

PREMIJER kosovskih privremenih institucija Aljbin Kurti najavio nove mere vezano za registarske tablice koje je usvojila tzv kosovska Vlada.

ПРИШТИНА ДА ОЧЕКУЈЕ ОТПОР НАРОДА: Српска листа о новим мерама око пререгистрације возила на КиМ

Foto: D. Zečević

Tim povodom oglasila se Srpska lista.

- Imajući u vidu plan Aljbina Kurtija da Srbima koji poseduju legalne i legitimne registarske oznake koje izdaju organi Republike Srbije izriče nekakve ukore i druge kazne, u ime srpskog naroda sa ovih prostora želimo da mu jasno i nedvosmisleno poručimo da će izricanje prve mere novčane kazne biti povod za žestok odgovor i otpor srpskog naroda jer smo svesni pravih namera vlastodržaca iz Prištine.

U saopštenju Srpske liste ističe se da svi koji misle da će „naš narod nemo posmatrati obespravljivanje, ukidanje KM tablica tj slobode kretanja i ugrožavanje našeg opstanka grdno se varaju“.

- Najava Aljbina Kurtija nije ništa drugo nego želja da se nastavi sa planom progona Srba sa svojih vekovnih ognjišta. Koristimo priliku da našim građanima još jednom prenesemo jasnu poruku predsednika Aleksandra Vučića, Srbi na Kosovu i Metohiji nisu sami, niti će država Srbija dozvoliti progon i proterivanje našeg naroda - zaključuje se u saopštenju Srpske liste.

BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (0)

KAMERA KOJA I DALJE DIKTIRA PRAVILA IGRE – Huawei Pura 80 Pro