DAČIĆ NA POSEBNOJ SEDNICI: Ako krenemo u prošlost, onda ćemo stići do Murata
PREDSEDNIK SPS Ivica Dačić izjavio je na posebnoj sednici Narodne skupštine Republike Srbije da, ako bismo krenuli u prošlost, onda bismo došli do Kosovske bitke i pitanja da li je trebalo 1389. godine da se suprostavimo Muratu ili da ga pustimo da ide na Beč i Peštu, zato što su oni koji smo mi branili tada svojim kosovskim zavetom, na kraju priznali tzv. Kosovo kao "nezavisnu državu".
Foto Z. Jovanović
- Bez obzira na sve polemičke tonove, moram da kažem da sam veoma razočaran neshavatanjem ozbiljnosti situacije oko Kosova. Ja ne mogu da razumem da li mi shvatamo da ovo nije pitanje Kosova, već Srbije i njene budućnosti - kazao je Dačić.
On je istakao da je Kosovo "velika misao za srpski narod, tema vezana za srpske korene, seobe, ali i za srpske deobe", a svrha današnje sednice je da li smo mi u mogućnosti da "realno sagledamo situaciju u kojoj se nalazimo".
- Mi smo 1999. godine, pred bombardovanje, doneli Rezoluciju koju bi svi ovde svi potpisali. U Rezoluciji piše da Kosovo ne može dobiti nezavisni status ili status Republike, nego autonomije po najvećim međunarodnim standardima. Da li je ovo tekst koji biste danas svi potpisali? Sigurno. Ne samo da biste potpisali, nego biste tražili amandmanima da se zaoštri. Da li biste prihvatili ultimatum iz Rambujea koji je predviđao referendum na Kosovu o nezavisnosti? Pretpostavljam da ne. O čemu onda pričate? Šta biste uradili drugačije i da li je uopšte moguće nešto uraditi drugačije? Pretpostavljam da jeste, ali moramo da shvatimo da je kriv albanski separatizam - kazao je Dačić.
Konstatovao je i da je međunarodni poredak nepravedan.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)