BRITANCI ŠALJU VOJSKU NA KIM: Izvođenje rutinske vežbe, saopštava Kfor
KFOR je danas saopštio da će zbog izvođenja rutinske vežbe krajem ovog meseca privremeno povećati broj vojnika na terenu tako što će britanski vojni kontigent doputovati 11. septembra na KiM.
Foto: A. Stanković
Nakon završetka vežbe, ovaj vojni kontingent će napustiti pokrajinu i vratiti se u Veliku Britaniju, saopštio je Kfor.
- Od 27. septembra do 2. novembra 2022. godine, snage Kfora, koje predvodi NATO, izvešće rutinsku vežbu za jednu od svojih rezervnih jedinica. To će rezultirati privremenim povećanjem broja vojnika na terenu - navodi se u saopštenju Kfora.
Takođe se precizira da će vojni kontingent iz Velike Britanije doputovati na KiM 11. septembra "radi upoznavanja i integracijskih aktivnosti sa sredstvima i osobljem Kfora uoči vežbe".
Ove jedinice će, prema saopštenju Kfora, obavljati aktivnosti obuke "kako bi održale visok nivo spremnosti i doprinele očuvanju bezbednog okruženja i slobode kretanja za sve ljude na tzv. Kosovu, kako je naloženo Rezolucijom Saveta bezbednosti UN 1244 iz 1999. godine".
BONUS VIDEO: Elizabeta druga preminula u 97. godini u zamku Barmoral
Preporučujemo
SRBIJA KAO KOLATERALNA ŠTETA SUKOBA VELIKIH SILA Vučić upozorava - Amerika naoružava region i Putinova "zavesa"...
10. 09. 2022. u 08:12 >> 09:50
VUČIĆ: Ne mislim da su homoseksualci zlo, ali nisam oduševljen paradama
10. 09. 2022. u 09:42
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (4)