PRELEPA SCENA: Kula Beograd u bojama srpske i španske zastave - simbol prijateljstva dve zemlje (VIDEO)
KULA Beograd, večeras je, povodom posete premijera Španije Pedra Sančeza, u bojama srpske i španske zastave.
Foto: Printscreen
Podsetimo, Sančez je prvi španski premijer koji dolazi u posetu našoj zemlji.
Do danas nijedan premijer Španije nije bio u Srbiji, iako su se naši zvaničnici sastajali sa premijerima te zemlje u inostranstvu.
Tako se predsednik Vučić sa Sančezom i španskim kraljem sastao 23. februara u Madridu.
Vučić je danas održao sastanak sa španskim premijerom, a usledilo je obraćanje javnosti u kome je predsednik Srbije istakao da je "Španija iskreni prijatelj Srbije i uvek podržava njen evropski put".
Predsednik Srbije ugostio je španskog premijera na svečanoj večeri, a zatim na Instagramu objavio nekoliko fotografija kojom je pokazao prijatnu atmosferu u Beogradu.
Foto: Instagram
BONUS VIDEO - CEREMONIJA NA STAROM SAJMIŠTU: Danas počinju radovi na zaštiti Centralne kule Memorijalnog centra
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)