SELAKOVIĆ: Veliki potencijal za nastavak jačanja ekonomske saradnje sa Republikom Korejom
MINISTAR spoljnih poslova Srbije Nikola Selaković sastao se danas sa novim ambasadorom Republike Koreje Li Đeungom.

Foto: Ministarstvo
Ministar Selaković konstatovao je da dobre i prijateljske odnose Srbije i Republike Koreje poslednjih godina karakteriše intenziviranje političkog dijaloga na visokom nivou, uz unapređenje ukupne saradnje.
Srbija je, prema njegovim rečima, posebno zainteresovana za unapređenje ekonomske saradnje i dolazak novih korejskih investitora, naročito renomiranih kompanija koje deluju na globalnom tržištu.
Selaković je dodao da smo veoma zadovoljni dosadašnjim rezultatima korejskih kompanija koje su već prisutne u Srbiji.
Šef srpske diplomatije je izrazio zadovoljstvo zbog činjenice da je bilateralna ekonomska saradnja prošle godine zabeležila rekordni nivo, konstatujući da postoje značajni potencijali za dalji rast trgovinske razmene, posebno kroz povećanje izvoza prehrambenih i poljoprivrednih proizvoda iz Srbije u Republiku Koreju.
Srbija je, kako je dodao ministar, takođe zainteresovana za jačanje saradnje sa Republikom Korejom u oblasti kulture, obrazovanja, informacionih tehnologija, naučno-tehnološke i sportske saradnje, a postoji i značajan potencijal za razvoj turističke saradnje, odnosno dolazak većeg broja korejskih turista.
Selaković je i ovom prilikom izrazio zahvalnost zbog omogućavanja komercijalne nabavke deficitarne medicinske opreme iz Republike Koreje, u vreme kada nam je ta oprema bila najpotrebnija za borbu sa epidemijom kovida-19, kao i zbog humanitarne pomoći koju je Vlada Republike Koreje uputila Institutu za javno zdravlje „Dr Milan Jovanović Batut“.

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

PREMINULA BAKA CANA: U njenoj kući snimana je čuvena serija "Selo gori, a baba se češlja"
Serija "Selo gori, a baba se češlja" reditelja Radoša Bajića osvojila je srca čitave Srbije, i uz nju su odrasle mnoge generacije.
23. 09. 2025. u 08:36
Komentari (0)