VUJOVIĆ: U Ćićevcu uspešno realizovano više ekoloških projekata
MINISTARKA zaštite životne sredine Irena Vujović posetila je danas opštinu Ćićevac u kojoj je uz podršku ministarstva uspešno realizovano više ekoloških projekata u cilju unapređenja kvaliteta života građana.
Foto: SNS
Vujović je u Ćićevcu obišla lokaciju sanirane divlje deponije „Dedin breg“, javne površine koje su ozelenjene, kao i lokaciju na kojoj će se graditi postrojenje za preradu otpadnih voda.
Ministarka je navela da su rezultati ostvareni tokom prošle godine povod posete ovoj opštini, kao i dodela nove opreme za odlaganje i sakupljanje otpada koju je obezbedilo ministarstvo.
- Čujem da sam prvi ministar zaštite životne sredine koji je posetio Ćićevac, a imamo i dobre razloge zašto smo danas ovde. Zajedno smo obišli lokaciju nekadašnje divlje deponije „Dedin breg“ koja je decenijama unazad remetila kvalitet života građana Ćićevca. Tu deponiju smo očistili i molim građane da nastave da vode računa, kako bi ova lokacija ostala čista. Prostor nekadašnjeg smetlišta je ozelenjen, a novi put koji se nalazi u neposrednoj blizini više nije zatrpan otpadom kao što je to bio slučaj prethodnih godina. To je rezultat našeg zajedničkog rada i zajedničke brige prema životnoj sredini. Pored projekata koje smo uspešno realizovali u 2021. godini, danas smo ovde da vidimo šta još možemo da uradimo kako bismo unapredili ekološku sliku ove opštine – rekla je Vujović.
Nakon obilaska lokacije na kojoj je iz sredstava ministarstva posađeno više od 1.400 sadnica, kao i mesta gde će graditi postrojenje za preradu otpadnih voda u Ćićevcu, Vujović je sa predsednicom opštine Mirjanom Krkić potpisala ugovor na osnovu kojeg Ministarstvo dodeljuje ovoj opštini na korišćenje nove kontejnere i kante za odlaganje komunalnog otpada.
- Ćićevac je imao veliku potrebu za kantama za odlaganje komunalnog otpada, mi smo tu potrebu prepoznali i obezbedili smo opremu. To je još jedan od načina da podižemo svest o značaju životne sredine. Ono što dalje očekuje ovaj region jesu kapitalni zeleni projekti, pre svega izgradnja regionalne deponije „Srnje“. Taj projekat realizuje Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture sa kojim tesno sarađujemo kada su u pitanju ekološki projekti – navela je Vujović.
BONUS VIDEO - VELIČANSTVEN DOČEK: Opovo čeka Vučića
Preporučujemo
VUČIĆ U OPOVU: Na nama je sačuvamo mir, stabilnost i da naša zemlja ide napred! (FOTO/VIDEO)
21. 03. 2022. u 15:57 >> 17:09
VUČIĆ U KIKINDI: Srbija je dovoljno pametna, uveren sam da ćemo uspeti da sačuvamo mir (FOTO/VIDEO)
21. 03. 2022. u 14:49 >> 15:18
VUČIĆ U RAŠKI: U udžbenicima istorije pisaće o deset godina stabilnosti (FOTO/VIDEO)
20. 03. 2022. u 13:39 >> 14:14
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)