PRIŠTINA USVOJILA SRAMNU REZOLUCIJU: Lažna država protiv referenduma na Kosovu i Metohiji
POSLANICI skupštine privremenih institucija u Prištini usvojili su nacrt rezolucije protiv organizovanja referenduma o promenama Ustava Srbije u srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji.

Foto AP
Za rezoluciju je na vanrednoj sednici parlamenta glasalo 76 poslanika, protiv i uzdržanih nije bilo.
Nacrt rezolucije, koji je predložio Aljbin Kurti, prethodno je harmonizovan sa ostalim strankama u skupštini, ali bez velikih izmena u sadržaju.
Kurti je pročitao sadržaj predloga rezolucije, kojom se u prvoj tački navodi da Skupština apeluje na vladu da preduzme sve mere da spreči narušavanje "integriteta i suvereniteta".
Šef poslaničke grupe Srpske liste Igor Simić je rekao, pred usvajanje rezolucije, da je to odluka protiv interesa i prava srpskog naroda.
Posle njegovog izlaganja, poslanici Srpske liste napustili su sednicu Skupštine.

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (1)