FRANCUSKA, JEDAN OD NAJBITNIJIH PARTNERA NAŠE ZEMLJE: Šef diplomatije Nikola Selaković u Parizu sa predstavnicima oba doma parlamenta
JEDINI put za postizanje održivog rešenja za Kosovo i Metohiju je dijalog i Beograd, bez obzira na opstrukcije Prištine, ostaje dosledno na toj poziciji.

Foto Privatna arhiva
To je u Parizu juče poručio šef diplomatije Srbije Nikola Selaković, tokom razgovora sa predstavnicima oba doma Parlamenta.
On je konstatovao da dve zemlje vezuju istorijska bliskost i prijateljstvo, poručivši da je Francuska jedan od najznačajnijih političkih i ekonomskih partnera Srbije.
Tokom sastanka sa senatorima i poslanicima, Selaković je izrazio zadovoljstvo činjenicom da ukupna saradnja dve zemlje beleži konstantan napredak i da je politički dijalog odličan, ali i ocenio da je Srbija, u skladu sa strateškim partnerstvom, opredeljena za dalje unapređivanje odnosa sa Francuskom.
- Svedočimo intenziviranju naših odnosa, koje je nastupilo nakon posete predsednika Makrona Srbiji 2019, kada je i partnerstvo dveju zemalja dobilo na snazi - rekao je Selaković, dodavši da je saradnja naročito intenzivirana u oblasti ekonomije.
Ministar je kazao da je Francuska veoma važan ekonomski partner, podsetivši da je Srbija privukla čak 80 odsto francuskih investicija u čitavom regionu. On se zahvalio domaćinima na podršci koju pružaju napretku naših evrointegracija.
Preporučujemo

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)