VULIN POSTAVIO GERVALU NA MESTO: Račak je laž, a besa nije osobina prištinskih političara

Novosti online

13. 12. 2021. u 22:01

SISTEMSKA destabilizacija regiona se sprovodi najavama stvaranja "Velike Albanije", hapšenjem Srba i upadima Rosu jedinica na sever Kosova i Metohije, izjavio je večeras ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin reagujući na izjavu ministarke spoljnih poslova privremenih prištinskih institucija Donike Gervale.

ВУЛИН ПОСТАВИО ГЕРВАЛУ НА МЕСТО: Рачак је лаж, а беса није особина приштинских политичара

Foto: ATV printskrin

Stabilnost regiona je posebno narušena odbijanjem Prištine da se drži Briselskog sporazuma i formira Zajednicu srpskih opština, rekao je ministar Vulin, dodajući da nije više pitanje da li Priština destabilizuje region, već da li Evropska unija to dopušta svesno ili iz slabosti, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

Pre nego počnu da govore o Srbima ili stabilnosti, predstavnici Prištine bi najpre morali da objasne zašto još nisu ispunili Briselski sporazum i kada misle da održe svoju potpisanu i datu reč, ako je uopšte i imaju.

Izgleda da je besa naziv serije koja se emituje u Srbiji, a nikako i osobina prištinskih političara.

I da pojasnim još jednom, služeći se naslovom dokumetarnog filma snimljenog od strane nemačkog ARD : „sve je počelo velikom laži" i da, Račak je laž", odgovorio je ministar Vulin, Doniki Gervali, koja je optužila Srbiju za sistematsku destablizaciju regiona, a ministra Vulina za eskalaciju retorike, jer je izjavio da je Račak laž, dodaje se u saopštenju Ministarstva.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: Nije dovoljno jak! Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.

06. 08. 2025. u 16:06

Komentari (3)

LEGENDARNA JELENA ISINBAJEVA SE ODREKLA PUTINA! A onda ju je zadesilo - ovo