VUČIĆ NAJAVIO VELIKI PROJEKAT: Spremni smo da dalje širimo interkonektore gasovoda
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je Srbija spremna da sa ruskim Gaspromom nastavi da realizuje projekte izgradnje interkonektivnih gasovoda kao nastavka Turskog toga kroz zemlje Evropske unije.
Foto: Printskrin
Vučić je u intervjuu za ruski Solovjev kanal na Jutjubu rekao da želi da ljudi u Rusiji znaju da je Srbija uspešno odolela pritisku.
- Mi nikada nismo bili problem, ni kada je građen Južni tok (projekat nije realizovan), ni kada je građen Turski tok, ni Balkanki tok (nastavak Turskog toka) - rekao je Vučić.
On je naveo da je Srbija zajedno sa Gaspromom izgradila Gasovod dužine 400 kilometara i da njime danas već teče gas.
- Spremni smo da dalje širimo interkonektore ovog gasovoda (Turski tok) u regionu - istakao je Vučić.
Predsednik Srbije je podsetio da je Srbija jedina zemlja u Evropi koja nikada nije uvodila nikakve sankcije, mere, niti odluke protiv Rusije.
- Mi nikada nismo dozvolili da bilo šta utiče na naše odnose sa Ruskom Federacijom - istakao je Vučić.
Preporučujemo
ŠEŠELj SAOPŠTIO LOŠE VESTI ZA CRNU GORU: Amerikanci se direktno mešaju (VIDEO)
13. 11. 2021. u 15:35
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (30)