VULIN: Danas je iznad Valača kružio helikopter
MINISTAR unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin gostujući u emisiji "Fokus" na TV B92 govorio je o pretnji zauzimanja trafostanice Valač od strane Prištine.

Foto: Printskrin TV B92
- Danas je iznad Valača kružio helikopter. Tu nema šta da traži osim ako se nešto ne planira - rekao je on i dodao da ćemo biti spremni šta god da se desi. - Zabrinut sam. Kurti je kukavica i devastiran porazom na lokalnim izborima. On misli da su ga šiptari kaznili što nije dovoljan ratoboran. Ne razume da ni oni ne žele da se srpske i šiptarske glave kotrljaju ulicom - naglasio je Vulin i dodao da građani uvek mogu da računaju na MUP.

Foto: Printskrin TV B92
Prokomentarisao je i priče o ruskim dobrovoljcima.
- Nama ne trebaju ruski dobrovoljci. Dovoljni su Srbi, ako ikad odlučimo da to uradimo. Šiptari nikada nisu dobili rat protiv Srbije i zato im treba NATO. Učinićemo sve da očuvamo mir. Nemamo dečje glave na bacanje - dodao je on.
Rekao je da i Dragan Đilas, Vuk Jeremić i Aljbin Kurti rade iste stvari.
- Kurtiju je lakše. A kad vam Srbi tako nešto kažu, onda se zapitate - izjasnio se Vulin, a na pitanje o Đilasu i njegovoj tvrdnji da "kriminalci na severu KiM učestvuju na izborima", ministar je rekao da se "svoja zemlja ne pljuje i ne vređa".
- Ne ideš da pljuješ predsednika Srbije koji ima veću podršku nego što ćeš ti ikada imati. Takvi se preziru, pljuju i odbace - poručio je Vulin i dodao da je kriminal daleko zastupljeniji na jugu KiM, nego na severu. - Srbi na severu i jugu KiM su čestiti ljudi. Da nije Srbije i njene pomoći, ne bi imali hleba da jedu. Jel su oni kriminalci? Što preživljavaju od Srbije? Pa gde su im te pare od kriminala?
Na pitanje šta Đilas očekuje od Eskobara, ministar unutrašnjih poslova kaže da očekuju da se Vučiću zabrani bavljenje politikom, a onda da se ide na izbore.
- Traže i zahtevaju da uvede sankcije Vučiću i da mu se zabrani da se bavi politikom - ponovio je Vulin.
Dotakao se teme napada na porodicu predsednika Vučića.
- To se planski radi - ne možeš na njega, udari mu na dete. Da ga pobede na izborima ne mogu, jedino ako se sam povuče. I to oni hoće- kazao je Vulin i dodao da se Vučić i njegova porodica planski kriminalizuju i dovode u vezu sa kriminalom. - Njegova glava i njegovi članovi porodice su u opasnosti od trenutka kada se staje na put mafiji.
BONUS VIDEO: PROCURIO SNIMAK SA CETINjA - Milo i Čanak haos na Cetinju organizovali uz čivas i pivo
Preporučujemo

PROVOKACIJA DIREKTNO IZ VJOSINOG KABINETA: Albanci najavljuju upad na Valač?
06. 11. 2021. u 21:17

PREDSEDNIK VUČIĆ: Očekujem da Priština posle 6. novembra pokuša da zauzme Valač
05. 11. 2021. u 12:27

ŠEŠELj SAOPŠTIO LOŠE VESTI: Kurti planira napad na dve lokacije (VIDEO)
28. 10. 2021. u 17:32

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)