PRIPADNICI KFORA STIGLI NA JARINJE: Vojnici na administrativnom prelazu (FOTO)
VOJNICI Kfora pojavili su se pre oko sat vremena u blizini administrativnog prelaza Jarinje, gde su već osam dana stacionirani pripadnici specijalnih jedinica Rosu.
Foto: Kosovo Online
U pitanju su američki, poljski i kanadski vojnici u okviru misije Kfora na Kosovu.
Ne zna se još da li su na Jarinje stigli kako bi "zamenili" prištinske specijalce i da li ovo znači da će oklopna kosovska policija da se povuče.
Foto: Facebook/Glas Metohije
Kosovski premijer Aljbin Kurti poručio je danas da je zajedno sa ministrom policije Đeljaljom Svečljom imao sastanak sa komandantom Kfora na kojem je razgovarano o bezbednosnoj situaciji, ali da nema informaciju da se Kfor sprema da interveniše na severu Kosova i zameni specijalne jedinice kosovske policije, kako su naveli pojedini albanski mediji.
(Kosovo Online)
BONUS VIDEO:
Helikopteri KFOR-a nadleću Jarinje
Preporučujemo
DRAMA NA BRNjAKU: Pripadnici ROSU napali Srbina, reagovao KFOR (VIDEO)
22. 09. 2021. u 15:14
OSMI DAN PROTESTA NA SEVERU KOSMETA: Na administrativnim prelazima mirno, ali napeto
27. 09. 2021. u 07:30
HRVATSKA SVOJE KORENE TRAŽI U NAJDUBLjEM MRAKU: Kontroverzni praznik u susedstvu - "Stepinčevo" između verskog kulta i političkog tereta
JOŠ se nije stišala bura oko ustaškog pira na dočeku rukometaša, obeleženog Tompsonovim pesmama koje glorifikuju NDH, a iz Zagreba stižu nove provokacije koje bude aveti prošlosti.
11. 02. 2026. u 20:13
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (3)