SRPSKI HELIKOPTERI NADLEĆU JARINJE: Okupljeni Srbi pozdravili "leteće tenkove" (VIDEO)
TRI helikoptera Vojske Srbije nadletali su danas oko 16 časova prostor iznad administrativne linije kod prelaza Jarinje.
Foto: Printskrin
Reč je o letelicama "Mi-35", poznatijim kao "đavolje kočije" ili "leteće tvrđave", savremenim helikopterima ruskog proizvođača.
Letelice su nadletale Jarnje nekoliko minuta, dok su ih specijalne jedinice kosovske policije nemo posmatrale.
Okupljeni Srbi su glasno pozdravili pojavu srpskih helikotera na nebu iznad Jarinja.
Helikoperi "Mi-35" zbog vrhunskih performansi, u svojoj klasi važe za jedne od najboljih jurišnih helikoptera na svetu, namenjenih za izvršavanje borbenih zadataka u svim vremenskim i meteo uslovima. Zbog velike vatrene moći i snažnog oklopa, na zapadu ih zovu "leteći tenkovi", a u Rusiji "krokodili", navodi se u opisu tih letelica na sajtu Ministarstva odbrane.
(Kosovo online)
Preporučujemo
RAKIĆ PORUČIO NA BRNjAKU: "Demonstrira se sila nad nedužnim narodom" (VIDEO)
23. 09. 2021. u 21:14
NOVO ZASTRAŠIVANjE NA BRNjAKU: Zabranjeno fotografisanje pripadnika ROSU
23. 09. 2021. u 17:31
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (2)